OFICJALNIE: Thomas Delaine w Strasbourgu

OFICJALNIE: Thomas Delaine w Strasbourgu fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RC Strasbourg

RC Strasbourg poinformował o zakontraktowaniu Thomasa Delaine’a, piłkarza FC Metz.

Spadek „Les Grenats” sprawił, że klub przestał być atrakcyjny dla kilku zawodników. Jednym z nich jest podstawowy lewy obrońca.

30-latek w minionym sezonie rozegrał 29 spotkań, zdobył bramkę i zanotował dwie asysty, pokazując, że bez problemu radzi sobie w ustawieniu z piątką oraz czwórką obrońców. To pozwoliło mu pozostać w Ligue 1.

Rękę do Delaine’a, którego umowa wygasała, wyciągnęła szósta siła francuskiej ekstraklasy, oferując mu kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku.

– Miałem kilka ofert, ale kiedy widzisz, co zostało zbudowane w Strasbourgu, jak klub się rozwija, to naprawdę chcę się tam pojechać. Widzę, że za klubem stoi cały region. Stadion wypełnia się cały czas po brzegi, panuje na nim fantastyczna atmosfera – podsumował wybór zawodnik, który będzie występował w koszulce z numerem trzecim.

To pierwsze wzmocnienie Strasbourga na kampanię 2022/2023, nie licząc wykupów Lucasa Perrina i Jean-Eudesa Aholou.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy