OFICJALNIE: Tiemoué Bakayoko wraca do AS Monaco

OFICJALNIE: Tiemoué Bakayoko wraca do AS Monaco fot. AS Monaco
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS Monaco

Tiemoué Bakayoko będzie w rozpoczętym już sezonie reprezentował barwy AS Monaco.

Defensywny pomocnik przenosi się do klubu z Księstwa na zasadzie rocznego wypożyczenia z Chelsea. W umowie zawartej pomiędzy oboma zespołami znalazł się zapis umożliwiający ekipie z Ligue 1 dokonanie definitywnego wykupu 25-letniego zawodnika.

Nieoficjalnie mówi się, że kwota definitywnego transferu jednokrotnego reprezentanta „Trójkolorowych” została ustalona na aż 42,5 miliona euro. Drużyna ze Stamford Bridge ma być skłonna do podjęcia ewentualnych negocjacji w celu obniżenia wspomnianej sumy w zależności od dyspozycji piłkarza oraz pozycji samego zespołu na zakończenie sezonu.

Przypominamy, że Tiemoué Bakayoko przeniósł się przed dwoma laty do „The Blues” za 40 milionów euro i nie prezentował się najlepiej na angielskich boiskach i z tego też powodu całe minione rozgrywki spędził na podobnej zasadzie w Milanie.

Francuz prezentował się całkiem przyzwoicie w szeregach włoskiej drużyny, dla której strzelił jedną bramkę oraz zaliczył tyle samo asyst w 42 rozegranych spotkaniach. „Rossoneri” mogli go pozyskać na stałe, ale ze względu na jego podejście do treningów, notoryczne spóźnienia, sposób bycia oraz odmowę wejścia na murawę przy okazji jednego z meczów ligowych postanowili ostatecznie z niego zrezygnować.

Teraz defensywny pomocnik wraca do AS Monaco po dwóch latach przerwy i liczy na to, że uda mu się odbudować w dobrze znanym środowisku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy