OFICJALNIE: Tiemoué Bakayoko wraca do AS Monaco

OFICJALNIE: Tiemoué Bakayoko wraca do AS Monaco fot. AS Monaco
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS Monaco

Tiemoué Bakayoko będzie w rozpoczętym już sezonie reprezentował barwy AS Monaco.

Defensywny pomocnik przenosi się do klubu z Księstwa na zasadzie rocznego wypożyczenia z Chelsea. W umowie zawartej pomiędzy oboma zespołami znalazł się zapis umożliwiający ekipie z Ligue 1 dokonanie definitywnego wykupu 25-letniego zawodnika.

Nieoficjalnie mówi się, że kwota definitywnego transferu jednokrotnego reprezentanta „Trójkolorowych” została ustalona na aż 42,5 miliona euro. Drużyna ze Stamford Bridge ma być skłonna do podjęcia ewentualnych negocjacji w celu obniżenia wspomnianej sumy w zależności od dyspozycji piłkarza oraz pozycji samego zespołu na zakończenie sezonu.

Przypominamy, że Tiemoué Bakayoko przeniósł się przed dwoma laty do „The Blues” za 40 milionów euro i nie prezentował się najlepiej na angielskich boiskach i z tego też powodu całe minione rozgrywki spędził na podobnej zasadzie w Milanie.

Francuz prezentował się całkiem przyzwoicie w szeregach włoskiej drużyny, dla której strzelił jedną bramkę oraz zaliczył tyle samo asyst w 42 rozegranych spotkaniach. „Rossoneri” mogli go pozyskać na stałe, ale ze względu na jego podejście do treningów, notoryczne spóźnienia, sposób bycia oraz odmowę wejścia na murawę przy okazji jednego z meczów ligowych postanowili ostatecznie z niego zrezygnować.

Teraz defensywny pomocnik wraca do AS Monaco po dwóch latach przerwy i liczy na to, że uda mu się odbudować w dobrze znanym środowisku.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy