OFICJALNIE: Todd Cantwell piątym transferem Bournemouth w deadline

OFICJALNIE: Todd Cantwell piątym transferem Bournemouth w deadline
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: AFC Bournemouth

Todd Cantwell przeniósł się na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Norwich City do Bournemouth. Wcześniej drużyna z Championship ogłosiła pozyskanie Nathaniela Phillipsa, Kieffera Moore'a, Sirikiego Dembélé oraz Freddiego Woodmana.

Bournemouth nieoczekiwanie wyrosło na prawdziwego bohatera ostatniego dnia okienka transferowego. Drużyna z Championship ogłosiła pozyskanie aż pięciu zawodników. W zimie udało się w sumie ściągnąć siedmiu graczy, bowiem wcześniej do zespołu dołączyli w ramach wypożyczenia James Hill oraz Ethan Laird.

Najciekawiej na papierze wygląda transfer Todda Cantwella, który do Bournemouth przeniósł się na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Norwich City. Umowa zawiera również opcję późniejszego wykupu.

23-letni Anglik ma za sobą imponujące występy w Premier League, gdzie w sumie zagrał 45 meczów i strzelił sześć bramek. Obecny sezon nie układał się jednak po jego myśli, bowiem na skutek kontuzji stracił miejsce w składzie. Dla Norwich City rozegrał w trwającej kampanii zaledwie osiem ligowych spotkań.

Oprócz Cantwella, w poniedziałek Bournemouth ogłosiło wypożyczenia Freddiego Woodmana z Newcastle United oraz Nathaniela Phillipsa z Liverpoolu, a także transfery definitywne Kieffera Moore’a z Cardiff City i Sirikiego Dembélé z Peterborough.

O ostatnim dniu styczniowego okienka transferowego w wykonaniu Bournemouth wypowiedział się dyrektor generalny Neill Blake.

- Jesteśmy zachwyceni transakcjami, które zrobiliśmy dzisiaj i w trakcie całego okienka.

- Podpisaliśmy pięciu świetnych zawodników, którzy dodadzą znaczącą jakość do naszego składu. Wszyscy ci, którzy przychodzą dziś do klubu, doskonale pasują do profilu graczy, których szukaliśmy i nie mam wątpliwości, że świetnie się tutaj rozwiną.

- Podobnie jak w przypadku Jamesa Hilla i Ethana Lairda, których podpisaliśmy wcześniej, ci gracze mieli wiele innych opcji, ale zdecydowali się do nas dołączyć, co mówi wiele o klubie, szkoleniowcu i kierunku, w którym staramy się podążyć – powiedział Blake.

Bournemouth dokonało poważnych wzmocnień przed walką o awans do elity. Na ten moment drużyna zajmuje trzecie miejsce w tabeli Championship, a do liderującego Fulham traci sześć punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy skład [OFICJALNIE] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy skład [OFICJALNIE] Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały” OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy