OFICJALNIE: Tomáš Vaclík pierwszym Czechem w historii Olympiakosu

OFICJALNIE: Tomáš Vaclík pierwszym Czechem w historii Olympiakosu fot. Vladimir Koshkarov / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Olympiakos

Olympiakos potwierdził we wtorek transfer Tomáša Vaclíka.

Tomáš Vaclík podobnie, jak reprezentacja Czech, był jednym z objawień niedawno zakończonego EURO 2020. Wspólnie ze swoją drużyną awansował on do ćwierćfinału imprezy, gdzie musieli uznać wyższość lepiej dysponowanych Duńczyków (1-2).

Dobra postawa 32-latka była o tyle ważna, że od 30 czerwca pozostaje bez kontraktu z jakimkolwiek klubem. Wtedy to wygasła jego współpraca z Sevillą.

Po świetnym występie na Mistrzostwach Europy Vaclík nie musiał narzekać na brak zainteresowania. Ostatecznie jednak postanowił przenieść się do Grecji, a konkretniej do Olympiakosu.

W poniedziałek przeszedł obligatoryjne testy medyczne, które wypadły pomyślnie, dlatego też mógł we wtorek złożyć podpis pod umową. Jej szczegóły nie są jednak znane.

Co ciekawe, mistrzowie Grecji poinformowali, że 32-latek to pierwszy Czech w historii ich klubu. Teraz czeka go zresztą nie lada wyzwanie, bo musi zastąpić José Sá. Portugalczyk wkrótce sfinalizuje swoją przeprowadzkę do Wolverhampton.

Urodzony w Ostrawie bramkarz to wychowanek MFK Vitkovice. W swojej karierze był też związany między innymi ze Spartą Praga, FC Basel, a ostatnio przywdziewał trykot wspomnianej Sevilli.

Dla zespołu ze stolicy Andaluzji rozegrał łącznie 94 mecze. 34-krotnie był w stanie zachować czyste konto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy