OFICJALNIE: Tomasz Kafarski nie jest już trenerem Chojniczanki Chojnice. Znamy nazwisko następcy

2022-11-09 22:55:25; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Tomasz Kafarski nie jest już trenerem Chojniczanki Chojnice. Znamy nazwisko następcy Fot. Robson90 / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja Źródło: Chojniczanka Chojnice

Chojniczanka Chojnice w środę poinformowała, że dotychczasowy trener, Tomasz Kafarski, nie będzie dłużej prowadził pierwszej drużyny Chojniczanki. Jego zastępcą został szkoleniowiec rezerw, Piotr Kieruzel, który poprowadzi Chojniczankę w starciu z GKS-em Tychy.

Zespół z Chojnic nie może zaliczyć ostatniego okresu do udanych. W miniony weekend uległ 0:3 GKS-owi Katowice. Na półmetku rozgrywek Chojniczanka znajduje się w strefie spadkowej - na 16. miejscu z dorobkiem 14 punktów.

Zarząd klubu nie jest zadowolony z takiego stanu rzeczy i postanowił zwolnić trenera Kafarskiego.

47-latek pracował w Chojnicach od 29 maja 2021 roku i zanotował z zespołem awans do pierwszej ligi.

Kafarski prowadził „Chlubę Grodu Tura” w 57 oficjalnych spotkaniach, 28 z nich wygrał, 10 - zremisował a w 18 - okazał się gorszy od przeciwnika.

Nowym trenerem pierwszoligowego beniaminka został Piotr Kieruzel, 33-letni trener, który od początku 2022 roku prowadził zespół rezerw Chojniczanki.

W przeszłości był obrońcą występującym w takich klubów jak: Ruch Chorzów, Zagłębie Lubin, Warta Poznań czy właśnie Chojniczanka.

Podczas swojej kariery grywał głównie na boiskach pierwszoligowych, gdzie uzbierał aż 182 występy. W sezonach: 2008/2009 i 2009/2010 rozegrał w sumie cztery mecze w Ekstraklasie, reprezentując Ruch Chorzów.