OFICJALNIE: Tomasz Kucz w czwartej lidze hiszpańskiej

OFICJALNIE: Tomasz Kucz w czwartej lidze hiszpańskiej fot. Shutterstock
Redakcja
Redakcja
Źródło: Palencia CF

Palencia CF zakontraktowała Tomasza Kucza, byłego bramkarza Bayeru Leverkusen.

Kucz jest Polakiem, który w wieku szesnastu lat opuścił Polonię Warszawa, aby rozwijać się w akademii Bayeru Leverkusen. Po czterech latach w Niemczech przeszedł do rezerw Vitórii Guimarães. Rozegrał tam jedno spotkanie, w którym stracił cztery bramki. 21-latek od końca poprzedniego sezonu pozostawał bez klubu.

Teraz sięgnęła po niego ekipa z Hiszpanii – Palencia CF, klub występujący w Tercera División, czyli na czwartym poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii. Drużyna znajduje się na drugim miejscu w tabeli, tracąc cztery punkty do lidera.

Dla młodego bramkarza powinna się tym samym pojawić szansa na jakiekolwiek zaistnienie w piłce seniorskiej. Do tej pory zagrał on tylko jeden mecz - podczas wypożyczenia do słowackiego DAC 1904 Dunajská Streda (3-4 przeciwko SKF Sered). Poza tym raz zasiadł na ławce rezerwowych w Bundeslidze.

W przeszłości Kucz zagrał dwa mecze w reprezentacji Polski U-19. Przygoda z kadrą narodową nie była udana. Polacy przegrali wówczas 1-7 z Anglią i 0-2 z Norwegią.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy