OFICJALNIE: Tomasz Kupisz w Regginie

OFICJALNIE: Tomasz Kupisz w Regginie fot. Matteo Gribaudi / Image Sport / PressFocus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Reggina

Tomasz Kupisz zmienia klub we Włoszech. Reggina potwierdziła jego przenosiny z Pordenone.

Niespełna 32-letni zawodnik śmiało może powiedzieć, że podczas swojej kariery zwiedził Italię wzdłuż i wszerz. Odkąd w 2013 roku trafił do Chievo Verona łącznie grał dla 11 klubów z Półwyspu Apenińskiego. Teraz przyszła pora na 12.

Jesień obecnego sezonu Polak spędził w Pordenone, nie grał w tym zespole jednak tak często jak we wcześniejszej kampanii w Salernitanie. W związku z tym klub postanowił, iż gracz może zmienić barwy, z czego ten skorzystał. Jego pozyskanie potwierdziła Reggina.

Przeprowadzka oznacza dla Tomasza Kupisza nieznaczny awans sportowy, bowiem jego poprzedni zespół zajmuje miejsce na szarym końcu tabeli włoskiej Serie B. Reggina również walczy o utrzymanie, lecz znajduje się w o wiele lepszej sytuacji - aktualnie zajmuje 14. pozycję, mając trzy punkty nad pozycjami play-out i 10 oczek nad strefą spadkową.

Ostatnio Reggina radziła sobie dość kiepsko, stąd też działacze postanowili wprowadzić kilka poprawek w trakcie styczniowego okna. Wraz z Kupiszem do zespołu dołączył między innymi Michael Folorunsho z SSC Napoli.

Tomasz Kupisz spędził w nowym klubie resztę sezonu, a jeśli się sprawdzi, może zostać wykupiony. Dyrektorzy uzgodnili w jego sprawie zapis w umowie, który umożliwia wykup karty zawodniczej.

Pomocnik wychowywał się w barwach lokalnego Juniora Radom, z którego przeniósł się do KS Piaseczno. Dość szybko trafił za granicę, bowiem do Anglii sprowadził go Wigan Athletic, w 2010 roku wrócił jednak do kraju, przyjmując ofertę Jagiellonii Białystok. Po trzech kampaniach trafił do Włoch, gdzie występuje do dziś. W tym czasie bronił już barw wspomnianego Chievo, a następnie Cittadelli, Bresci, Novary, Ceseny, Ascoli, Livorno, Bari, Trapani, Salernitany, Pordenone i teraz Regginy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy