OFICJALNIE: Tottenham zamyka okno transferem za przeszło 55 milionów euro

OFICJALNIE: Tottenham zamyka okno transferem za przeszło 55 milionów euro fot. Silvi Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tottenham

Brennan Johnson został zaprezentowany jako nowy zawodnik Tottenhamu.

Wszechstronny ofensywny piłkarz nie narzekał w ostatnich tygodniach na brak zainteresowania ze strony mocniejszych ekip od Nottingham Forest.

Początkowo największą chęć do nawiązania z nim współpracy przejawiał Brentford. Podjęte przez nich próby przekonania ligowego rywala do sprzedaży 22-letniego ofensywnego pomocnika, występującego też na obu skrzydłach zakończyły się niepowodzeniem.

Ten fakt wykorzystał Tottenham, który przeprowadził w ostatnich dniach owocne rozmowy z City Ground, zakończone wypracowaniem rekordowego porozumienia.

Brennan Johnson przeniósł się do londyńskiego klubu za stałą opłatę w wysokości 47,5 miliona funtów (55,5 miliona euro), co oznacza dokonanie największej sprzedaży przez Nottingham Forest, plus dziesięć procent z sumy następnej gotówkowej transakcji z jego udziałem.

Do tej pory zarobili oni najwięcej na odejściu Britta Assombalongi do Middlesbrough w lipcu 2017 roku - 17,1 miliona euro.

Dla „Kogutów” jest to z kolei trzeci największy zakup po przybyciach Tanguy'a Ndombele (łącznie 62 miliony euro) i Richarlisona (58 milionów euro).

Reprezentant Walii podpisał z nowym pracodawcą kontrakt do 30 czerwca 2029 roku.

Wychowanek Nottingham Forest zakończył swoją przygodę z macierzystym zespołem na 29 trafieniach i 12 asystach w 109 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy