OFICJALNIE: Transfer następcy Manolasa sfinalizowany. Gianluca Mancini w Romie

OFICJALNIE: Transfer następcy Manolasa sfinalizowany. Gianluca Mancini w Romie fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS Roma

Gianluca Mancini zasilił szeregi Romy.

Dwukrotny reprezentant Włoch już od kilku miesięcy był uważnie obserwowany przez wysłanników rzymskiego klubu, ale przedstawiciele „Giallorossich” dopiero po sprzedaży Kostasa Manolasa do Napoli przystąpili do konkretnych działań zmierzających do pozyskania następcy greckiego defensora.

Początkowo media na Półwyspie Apenińskim spekulowały, że Atalanta zgodziła się sprzedać swojego zawodnika za 25 milionów euro, a on sam z kolei miał związać się długoterminową umową z ekipą ze Stadio Olimpico.

Ostatecznie AS Roma poinformowała, że Gianluca Mancini zasili ich szeregi na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu. Drużyna ze stolicy Włoch za tymczasowe nabycie praw do korzystania z usług 23-letniego zawodnika zapłaci dwa miliony euro.

„Giallorossi” po zakończeniu sezonu dołażą do tej sumy kolejne 13 milionów euro na definitywne pozyskanie obrońcy, o ile ten spełnieni określone wcześniej warunki. Ponadto Atalanta będzie mogła w przyszłości jeszcze liczyć na dodatkowe osiem milionów euro zawartych w bonusach uzależnionych od wyników osiąganych przez klub i piłkarza oraz dziesięć procent od kolejnego transferu defensora, jeżeli kwota sprzedaży przekroczy łączą sumę, jaką ekipa ze Stadio Olimpico przeznaczy wraz ze zmiennymi na jego zakontraktowanie, czyli 23 miliony euro.

Dwukrotny reprezentant Włoch ma za sobą niezwykle udany sezon w barwach zespołu ze Stadio Atleti Azzurri d’Italia. Został on okraszony zajęciem trzeciego miejsca w Serie A oraz strzeleniem sześciu bramek w 35 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Pan to co najwyżej zarządza dojściem kota do kuwety”. Jarosław Królewski w gorącej dyskusji „Pan to co najwyżej zarządza dojściem kota do kuwety”. Jarosław Królewski w gorącej dyskusji Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy