Oficjalnie: Transfer Sheffield Wednesday zatwierdzony przez FA

Oficjalnie: Transfer Sheffield Wednesday zatwierdzony przez FA
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sheffield Wednesday FC

Angielska Federacja Piłkarska potwierdziła finalizację przenosin Jordana Rhodesa do Sheffield Wednesday z Middlesbrough.

Klub z Championship już jakiś czas temu ustalił warunki transferu zawodnika z włodarzami ekipy Riverside Stadium, ale całą operacją finalizował tuż przed zamknięciem okienka.

Z tego też powodu nie było wiadomo czy doszło do przenosin piłkarza na Hillsborough Stadium. Całą sprawą musiała zająć się FA, która ostatecznie zatwierdziła transakcję.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom mediów, Sheffield Wednesday nie wykupiło reprezentanta Szkocji, ale wypożyczyło go z „Boro” z opcją definitywnego wykupu za dziesięć milionów funtów.

Jeżeli po zakończeniu rozgrywek 28-letni napastnik przeniesie się na stałe do angielskiego zespołu to stanie się naturalnie najdroższym w historii zawodnikiem sprowadzonym przez „Sowy”. Obecny rekord należy do Adama Reacha, który został kupiony w trakcie przedsezonowego okienka transferowego z... Middlesbrough za nieco ponad pięć milionów funtów.

Jordan Rhodes występował w ekipie z Riverside Stadium od połowy minionych rozgrywek i przyczynił się do wywalczenia przez nią awansu do Premier League. Niestety reprezentant Szkocji w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał zaledwie sześć spotkań, w których ani razu nie wpisał się na listę strzelców.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Barcelona ma plan B na wypadek braku transferu Depaya Barcelona ma plan B na wypadek braku transferu Depaya Puchar Polski: Hitowe starcie Widzewa Łódź z Legią Warszawa odwołane Puchar Polski: Hitowe starcie Widzewa Łódź z Legią Warszawa odwołane Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów na wtorkowe mecze Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów na wtorkowe mecze Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy