OFICJALNIE: Transferowa ofensywa Austrii Wiedeń

OFICJALNIE: Transferowa ofensywa Austrii Wiedeń
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Austria Wiedeń

Austria Wiedeń przeprowadziły dwa transfery.

Nowymi zawodnikami siódmego zespołu austriackiej Bundesligi zostali właśnie Uroš Matić oraz James Jeggo. Obaj wraz z początkiem lipca rozpoczną treningi z nowym zespołem.

Matić najbliższy sezon spędzi w austriackiej stolicy na zasadzie wypożyczenia z FC Kopenhaga. Dla występującego na środku pomocy 27-latka będzie to powrót na austriackie boiska, bowiem w rozgrywkach 2016-2017 był on zawodnikiem tamtejszego Sturmu Graz. 

Były młodzieżowy reprezentant Serbii w przeszłości występował m.in. w rezerwach portugalskiej Benfiki, gdzie grał z bratem Nemanją będącym dziś piłkarzem Manchesteru United.

Wraz z Maticiem na Franz Horr Stadium zameldował się inny środkowy pomocnik. W ramach wolnego transferu piłkarzem Austrii został także James Jeggo, który minione dwa sezony spędził we wspomnianym Sturmie Graz. Australijczyk z poprzednim klubem wywalczył wicemistrzostwo, jednak nie zdecydował się przedłużać wygasającego w czerwcu kontraktu.

Urodzony w Wiedniu piłkarz wielokrotnie był powoływany do australijskiej reprezentacji narodowej, jednak w ostatecznym rozrachunku nie załapał się do kadry, która weźmie udział w nadchodzącym mundialu.

Austria w minionych rozgrywkach finiszowała na rozczarowującej siódmej pozycji, co jest jednym z najgorszych wyników w najnowszej historii stołecznego klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy