OFICJALNIE: Trzecia zmiana trenera w Ligue 1. Głośny powrót

OFICJALNIE: Trzecia zmiana trenera w Ligue 1. Głośny powrót fot. rarrarorro / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Stade Rennais

Bruno Génésio zrezygnował z funkcji szkoleniowca Stade Rennais. Na jego miejsce został zatrudniony... Julien Stéphan, którego zastępował w marcu 2021 roku.

Zespół „Czerwono-Czarnych” kończył minione trzy sezony pod wodzą 57-letniego szkoleniowca regularnie w gronie sześciu najlepszych klubów w Ligue 1.

Trwające rozgrywki rozpoczął jednak grubo poniżej oczekiwań, co pokazuje fakt plasowania się na odległym trzynastym miejscu z zaledwie dwunastoma wywalczonymi punktami w dwunastu kolejkach.

Z tego też powodu w strukturach Stade Rennais zapadła decyzja o zakończeniu współpracy z Bruno Génésio za porozumieniem stron na rzecz zatrudnienia na jego miejsce... Juliena Stéphana, który ustępował odchodzącemu szkoleniowcowi pola w marcu 2021 roku.

„Bruno Génésio odchodzi ze stanowiska trenera Stade Rennais FC. Jego miejsce zajmie Julien Stéphan.

Kontrakt ze szkoleniowcem został rozwiązany za obopólnym porozumieniem, w szczególności z powodów osobistych.

Bruno Génésio, po przybyciu do klubu 4 marca 2021 roku, co sezon kwalifikował SRFC do europejskich rozgrywek i został wybrany najlepszym trenerem Ligue 1 w 2022 roku.

Stade Rennais FC gratuluje mu kariery w naszych barwach, dziękuje za wykonaną pracę i życzy wszystkiego najlepszego w przyszłości” - czytamy na stronie francuskiej drużyny.

57-latek jest trzecim trenerem pozbawiony stanowiska w trwającym sezonie Ligue 1. Wcześniej z zajmowanymi posadami pożegnali się Laurent Blanc w Olympique'u Lyon i Marcelino w Olympique'u Marsylia.

Stéphan próbował swoich sił po odejściu z „Czerwono-Czarnych” w Strasbourgu, z którego został zwolniony na początku stycznia 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy