OFICJALNIE: Trzy transfery Piasta

OFICJALNIE: Trzy transfery Piasta
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Piast Gliwice I Widzew Łódź

Piast Gliwice poinformował o pozyskaniu trzech nowych graczy.

Po bardzo dobrym początku sezonu działacze „Piastunek” chcą podtrzymać ten trend, dlatego w ostatnich dniach okna transferowego nie próżnują i kompletują kadrę. Ekipę Waldemara Fornalika wzmocniło trzech nowych zawodników. Mowa o Damianie Byrtku, Karolu Stanku i Karstenie Ayongu.

Pierwszy z wymienionych piłkarzy przenosi się do trzeciej ekipy Ekstraklasy z Wisły Płock na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym pracodawcą związał się kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2020 roku. O miejsce w składzie powinien rywalizować z Jakubem Czerwińskim, Aleksandarem Sedlarem, Urošem Korunem i Marcinem Pietrowskim.

- Czuję się bardzo dobrze, zostałem tu miło przywitany, wszyscy są uśmiechnięci. W klubie widać pełen profesjonalizm, więc jestem szczęśliwy, że do niego dołączam. Piast przedstawił najbardziej konkretną ofertę. Kierowałem się również chęcią rozwoju w dobrym i poukładanym klubie. Myślę, że najlepsze jeszcze przed nami - powiedział 27-latek.

Byrtek rozegrał w minionym sezonie 18 ligowych spotkań. Na jego dorobek złożyły się dwa gole i jedna asysta.

Kolejnym z pozyskanych graczy jest Karol Stanek. 18-latek najlepiej czuje się w ataku. Do Gliwic trafił z Widzewa. W tym sezonie nie pojawił się na placu gry. Szczegóły kontraktu nie są znane. 

Jedyny obcokrajowiec w tym gronie, czyli Karsten Ayong przeniósł się do Piasta na zasadzie wypożyczenia z FK Pribram. Umowa zawarta między stronami ma obowiązywać do 31 grudnia 2018 roku. „Piastunki” zapewniły sobie możliwość pierwokupu zawodnika.

- Jestem zadowolony, że trafiłem do Piasta. Wszyscy w drużynie są miło nastawieni i bardzo pomocni. To nie tylko świetni zawodnicy, ale również ludzie. Dlatego też bardzo się cieszę, że dołączam do zespołu i już nie mogę się doczekać, kiedy wyjdę na boisko - powiedział 20-latek.

Napastnik jest dwukrotnym reprezentantem Czech do lat 20.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool nie chce płacić za Wernera kwoty z klauzuli Liverpool nie chce płacić za Wernera kwoty z klauzuli FC Barcelona szuka funduszy na Lautaro Martíneza. Wyceniła sześciu zawodników na 8-50 milionów euro FC Barcelona szuka funduszy na Lautaro Martíneza. Wyceniła sześciu zawodników na 8-50 milionów euro Cristiano Ronaldo też zmienił swój wygląd [FOTO] Cristiano Ronaldo też zmienił swój wygląd [FOTO] Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy