OFICJALNIE: Trzy wzmocnienia Hoffenheim

OFICJALNIE: Trzy wzmocnienia Hoffenheim fot.
Paweł Hanejko
Źródło: TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim poinformowało o pozyskaniu trzech nowych zawodników.

Do zakończenia rozgrywek w Bundeslidze pozostała jedna kolejka. Mimo to niektóre kluby rozpoczęły już zbrojenia przed następnym sezonem. Jednym z takowych jest Hoffenheim, które poinformowało o sprowadzeniu Ihlasa Bebou, Sargisa Adamyana i Konstantinosa Stafylidisa.

Pierwszy z wymienionych piłkarzy to skrzydłowy, który trafił do ósmej siły ligi niemieckiej ze zdegradowanego Hannoveru na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym pracodawcą związał się długoletnim kontraktem, na mocy którego będzie reprezentował barwy tej ekipy do 30 czerwca 2023 roku.

- Trafił do nas jeden z najszybszych graczy w Bundeslidze. To piłkarz o niesamowitych umiejętnościach. Jego atutem jest także uniwersalność, ponieważ może grywać na kilku różnych pozycjach. Jesteśmy pewni, że doda naszej drużynie niezbędnej jakości - powiedział dyrektor sportowy TSG, Alexander Rosen.

Togijczyk rozegrał w kończącym się sezonie 11 ligowych meczów. W tym czasie zdobył cztery gole i zanotował trzy asysty.

Kolejny z pozyskanych zawodników to także skrzydłowy, który w barwach Jahn Regensburg był objawieniem zaplecza Bundesligi. W barwach tego zespołu zanotował 32 występy. Na jego dorobek złożyło się 15 bramek i 11 asyst.

Do Hoffenheim trafił na zasadzie transakcji definitywnej. Kwota transferu wyniosła półtora miliona euro. Z nowym pracodawcą związał się kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2022 roku.

- Ten piłkarz zwrócił naszą uwagę występami w drugiej lidze. To bardzo ekscytujący zawodnik. Może być jednym z odkryć następnego sezonu - mówi Rosen.

Ostatni ze sprowadzonych graczy to lewy obrońca. Przeprowadza się on na Rhein-Neckar-Arena z Augsburga na zasadzie wolnego transferu. Z nowym klubem podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku.

- To kolejny z uniwersalnych piłkarzy. Może grać na boku defensywy, jak i w środku pola. Na pewno przyda nam się ktoś taki w drużynie - powiedział dyrektor sportowy.

Stafylidis rozegrał w bieżącym sezonie 12 ligowych meczów.

Hoffenheim w ostatniej kolejce ligi niemieckiej zmierzy się z Mainz. Przy korzystnych wynikach na innych stadionach zwycięstwo może dać tej drużynie awans do Ligi Europy.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy