OFICJALNIE: Tułaczka trwa. Brlek w Ascoli

OFICJALNIE: Tułaczka trwa. Brlek w Ascoli fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Źródło: Ascoli Picchio FC 1898

Ascoli poinformowało o pozyskaniu Petara Brleka.

25-latek ma we Włoszech problemy z regularnymi występami. Choć trafił do Genoi w sierpniu 2017 roku, to rozegrał dla tej ekipy zaledwie siedem spotkań.

Większą część swojego pobytu spędził bowiem na wypożyczeniach: najpierw w Wiśle Kraków, z której zresztą trafił na Półwysep Apeniński, później w FC Lugano.

W Szwajcarii spędził poprzednie dwanaście miesięcy i spisywał się bardzo przyzwoicie. W 28 meczach strzelił dwa gole i zanotował jedną asystę. Dobra postawa nie pozwoliła mu zadomowić się w Genoi, ale mimo to zostanie we Włoszech.

W następnym sezonie Brlek będzie reprezentował barwy Ascoli, do której przenosi się na zasadzie transferu czasowego. Umowa zawarta między podmiotami ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Zespół występujący na zapleczu Serie A zastrzegł sobie możliwość wykupienia piłkarza po wspomnianym okresie.

Chorwat jest doskonale znany polskim kibicom przede wszystkim ze względu na występy w Wiśle Kraków, dla której strzelał gole i asystował w latach 2016-2017 oraz wiosną 2018 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy