OFICJALNIE: Tułaczka trwa. Brlek w Ascoli

OFICJALNIE: Tułaczka trwa. Brlek w Ascoli fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Ascoli Picchio FC 1898

Ascoli poinformowało o pozyskaniu Petara Brleka.

25-latek ma we Włoszech problemy z regularnymi występami. Choć trafił do Genoi w sierpniu 2017 roku, to rozegrał dla tej ekipy zaledwie siedem spotkań.

Większą część swojego pobytu spędził bowiem na wypożyczeniach: najpierw w Wiśle Kraków, z której zresztą trafił na Półwysep Apeniński, później w FC Lugano.

W Szwajcarii spędził poprzednie dwanaście miesięcy i spisywał się bardzo przyzwoicie. W 28 meczach strzelił dwa gole i zanotował jedną asystę. Dobra postawa nie pozwoliła mu zadomowić się w Genoi, ale mimo to zostanie we Włoszech.

W następnym sezonie Brlek będzie reprezentował barwy Ascoli, do której przenosi się na zasadzie transferu czasowego. Umowa zawarta między podmiotami ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Zespół występujący na zapleczu Serie A zastrzegł sobie możliwość wykupienia piłkarza po wspomnianym okresie.

Chorwat jest doskonale znany polskim kibicom przede wszystkim ze względu na występy w Wiśle Kraków, dla której strzelał gole i asystował w latach 2016-2017 oraz wiosną 2018 roku.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy