Oficjalnie: Twente zdegradowane. Ale walczy dalej!

Oficjalnie: Twente zdegradowane. Ale walczy dalej!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Twente

KNVB, czylli holenderski związek piłki nożnej, odebrał Twente licencję na grę w Eredivisie, co tym samym oznacza karną degradację.

Pierwotnie Twente groziły znacznie poważniejsze problemy. Wydawało się, że klub w formie profesjonalnej w zasadzie przestanie istnieć. Ostatecznie jednak federacja doceniła działania klubu, zmierzające ku poprawie popełnionych błędów, w związku z tym kara została zminimalizowana.

Dlatego kolejny sezon klub z Enschede ma rozpocząć już w Jupiler League, czyli na zapleczu Eredivisie.

Trzynasty klub ostatniego sezonu nie ma jednak zamiaru się poddać w walce o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Działacze Twente chcą skierować sprawę na drogę sądową. Ich zdaniem naruszenia, poczynione przez ich poprzedników, nie są wystarczające, by odebrać licencję.

Twente "cierpi" za interesy prowadzone z funduszem inwestycyjnym Doyen Sports. Brak zgodności z przepisami europejskimi oraz ukrywanie faktycznego stanu finansowego klubu poskutkował już wcześniej innymi karami. KNVB zakazał mu uczestnictwa w europejskich pucharach na czas trzech lat. FIFA z kolei nałożyła grzywnę w wysokości 170 tysięcy euro za zabronione działania związane z TPO (Third-party Ownership). Ze strony światowej federacji była to dotychczas najwyższa kara w tej kwestii, inne kluby otrzymywały zazwyczaj grzywny w okolicach 50 tysięcy euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze” Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy