OFICJALNIE: Tworek trenerem Warty Poznań

OFICJALNIE: Tworek trenerem Warty Poznań
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Warta Poznań

Piotr Tworek został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Warty Poznań.

44-latek zastąpi na tym stanowisku Petra Němec, który pomimo wypełnienia celu i utrzymania na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce, pożegnał się ze stanowiskiem.

Tworek związał się z Wartą kontraktem, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Umowa zawiera opcję jej przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Uzależnione to jednak będzie od wyniku sportowego.

- Trafiłem do podmiotu z bardzo bogatą, 107-letnią historią. To dwukrotny mistrz Polski. Mam ogromny sentyment zarówno do klubu, jak i do miasta, więc sprawy potoczyły się bardzo szybko. Nie zastanawiałem się zbyt długo i podjąłem wyzwanie. Od poniedziałku będę robił wszystko, żeby kibice, piłkarze, właściciele i wszyscy związani z tym klubem byli zadowoleni — powiedział szkoleniowiec.

Nowy trener Warty pełnił w przeszłości przede wszystkim rolę asystenta poszczególnych szkoleniowców. Miał okazję współpracować z Bogusławem Baniakiem, Leszkiem Ojrzyńskim, czy Rafałem Ulatowskim. W ostatnim czasie był natomiast związany z Maciejem Bartoszkiem.

Tworek miał również okazję samodzielnie prowadzić swego czasu Kotwicę Kołobrzeg czy Bałtyk Koszalin.

Dwukrotny mistrz Polski zakończył poprzedni sezon pierwszej ligi na trzynastym miejscu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski gra z Walią w Lidze Narodów: Znamy składy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Walią w Lidze Narodów: Znamy składy [OFICJALNIE] U-18: Przerwany mecz reprezentacji Polski z Francją [WIDEO]. Biało-czerwoni z triumfem U-18: Przerwany mecz reprezentacji Polski z Francją [WIDEO]. Biało-czerwoni z triumfem Zlatan Ibrahimović aktorem. Pojawił się zwiastun [WIDEO] Zlatan Ibrahimović aktorem. Pojawił się zwiastun [WIDEO] Atlético Madryt ma kandydata na nowego bramkarza w razie odejścia Jana Oblaka Atlético Madryt ma kandydata na nowego bramkarza w razie odejścia Jana Oblaka FC Barcelona planuje zimową wymianę piłkarzy z Liverpoolem FC Barcelona planuje zimową wymianę piłkarzy z Liverpoolem FIFA 23: 17 piłkarzy z najsilniejszym strzałem. Jest przedstawiciel Ekstraklasy FIFA 23: 17 piłkarzy z najsilniejszym strzałem. Jest przedstawiciel Ekstraklasy Ghana z jeszcze jednym głośnym transferem?! Chce młodzieżowego reprezentanta Holandii Ghana z jeszcze jednym głośnym transferem?! Chce młodzieżowego reprezentanta Holandii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy