OFICJALNIE: Tyle osób oglądało mecz Walia - Polska

OFICJALNIE: Tyle osób oglądało mecz Walia - Polska fot. Shutterstock
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: TVP | wirtualnemedia.pl

Telewizja Polska podała dane dotyczące oglądalności starcia Walii z Polską w finale baraży o EURO 2024.

Spotkanie w szczytowym momencie śledziło w TVP1 4,2 miliona widzów a na antenie TVP Sport 1,5 miliona. Łącznie średnia oglądalność wyniosła około pięć milionów, co oznacza 43,73% udziału w rynku telewizyjnym w tym czasie. Liczba odtworzeń w internetowych serwisach Telewizji Polskiej osiągnęła zaś 1,6 miliona.

Spotkanie z Estonią w półfinale baraży cieszyło się wyraźnie mniejszym zainteresowaniem. W momencie najwyższej oglądalności obserwowało je 3,6 miliona widzów „Jedynki” i 1,1 miliona TVP Sport. Średnia oglądalność nieznacznie przekroczyła zaś cztery miliony.

Z danych Nielsen Audience Measurement opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w trakcie eliminacji do EURO 2024 średnia oglądalność transmisji w TVP1 lub TVP2, gdzie wyjątkowo pokazano jedno ze spotkań, dochodziła do 3,3 miliona, a w TVP Sport do 1,18 miliona.

Największym zainteresowaniem cieszył się domowy mecz z Albanią z 27 marca, który na obu kanałach śledziło ponad 5,5 miliona osób. Najmniej, bo 3,6 miliona widzów zasiadło zaś przed telewizorami 15 października podczas konfrontacji z Mołdawią na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Mecze reprezentacji Polski w kwalifikacjach do EURO 2024 były transmitowane również w Polsacie, jednak stacja ta nie została objęte monitoringiem Nielsen Audience Measurement.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy