OFICJALNIE: Union Berlin pozyskał następcę Tymoteusza Puchacza

2023-01-13 15:19:46; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Union Berlin pozyskał następcę Tymoteusza Puchacza
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Union Berlin

Union Berlin poinformował o transferze Jérôme'a Roussillona.

Union Berlin plasuje się w tabeli Bundesligi na solidnym piątym miejscu i zamierza włączyć się na wiosnę do walki o awans do Ligi Mistrzów. Żeby jednak rywalizować na kilku frontach, potrzebne są wzmocnienia.

W klubie uznali, że jedną z newralgicznych jest lewa obrona. Niedawno przecież do Panathinaikosu przeniósł się Tymoteusz Puchacz i do dyspozycji trenera Ursa Fischera pozostał tylko Niko Gießelmann.

Szukano zatem ciekawego rozwiązania i w końcu udało się dopiąć swego, a szeregi stołecznej ekipy zasilił Jérôme Roussillon.

30-latek przenosi się do tej drużyny z VfL Wolfsburg w ramach definitywnego transferu. Szczegóły samej transakcji, jak i długość kontraktu nie zostały podane do wiadomości publicznej.

- Po czterech i pół roku w barwach Wolfsburgu przyszedł czas na nowe wyzwania i już nie mogę się tego doczekać. Kilka razy w przeszłości doświadczyłem wspaniałej atmosfery stadionu Unionu i pragnę tu grać coraz częściej. Zrobię wszystko, by klub ze mną w składzie odnosił sukcesy - stwierdził.

Francuz to wychowanek Sochaux, a poza tym występował też w Montpellier, z którego trafił do Bundesligi.

W tym sezonie rozegrał dla VfL Wolfsburg tylko cztery spotkania.