Oficjalnie: Valbuena w Lyonie

Oficjalnie: Valbuena w Lyonie
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Olympique Lyon

Mathieu Valbuena jest nowym zawodnikiem Olympique Lyon.

Reprezentant Francji podpisał trzyletnią umowę i założy koszulkę z numerem "19". Dynamo Moskwa, jego dotychczasowy pracodawca, dostanie w ramach transakcji pięć milionów euro.

- Reprezentacja Francji, to mnie napędza. EURO 2016 jest dla mnie bardzo ważnym turniejem. W Lyonie dostanę szansę gry w Lidze Mistrzów, tak jak kiedyś w Marsylii. 

- Oferta Lyonu była najbardziej konkretna. Lyon ma bardzo dobry zespół, z wieloma młodymi talentami. Widzę tam też miejsce dla siebie. Przychodzę tutaj, mając wiele osobistych celów - powiedział 30-letni skrzydłowy.

Mocno wypowiedział się też prezydent Jean Michel Aulas. - Byliśmy w sytuacji podobnej do Arsenalu - nie mogliśmy wydawać z powodu budowy nowego stadionu. Przyszłość jednak należy do Lyonu. Poczynione inwestycje bardzo nam w tym pomogą.

Na konferencji potwierdzone też zostały bardzo zaawansowane rozmowy na temat transferów Nicolasa N'Koulou i Mapou Yanga-Mbiwa.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy