OFICJALNIE: Valencia zwolniła Javiego Gracię

OFICJALNIE: Valencia zwolniła Javiego Gracię
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Valencia

Javi Gracia nie jest już szkoleniowcem Valencii, o czym klub poinformował we wczesne poniedziałkowe popołudnie.

Valencia spisuje się w trwającym sezonie przeciętnie i po 34 kolejkach plasuje się w ligowej tabeli dopiero na czternastym miejscu. Co więcej, na cztery kolejki przed końcem nadal nie może być pewna utrzymania w LaLidze.

W niedzielny wieczór na Estadio Mestalla „Nietoperze” mierzyły się z FC Barceloną. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tych drugich w stosunku 3-2.

Po tym starciu władze Valencii doszły do wniosku, że ligowy byt zespołu nadal jest zagrożony, dlatego też niezbędne są roszady na ławce trenerskiej.

Z tego powodu z posadą pożegnał się Javi Gracia. Hiszpan, który w przeszłości był związany między innymi z Watfordem oraz Málagą, trafił do wspomnianej ekipy w lipcu 2020 roku.

Rezultaty prowadzonej przez niego ekipy od początku nie powalały na kolana, co ostatecznie doprowadziło do zwolnienia. 

Ponadto pomiędzy szkoleniowcem a zarządem dochodziło do tarć. We wrześniu minionego roku trener skrytykował władze klubu za stan kadry, za co został wezwany "na dywanik". Wtedy to jednak sprawa ostatecznie rozeszła się po kościach - głównie przez problemy finansowe Valencii, która nie chciała wydawać pieniędzy na odszkodowanie za przedwczesne zerwanie umowy.

Na ten moment nie wiadomo, kto zostanie jego następcą. Tymczasowo jego funkcję przejął 57-letni Voro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy