OFICJALNIE: Viaplay sprzedało sublicencję do Premier League w Szwecji oraz Danii. Wskazówka dla polskich abonentów?

OFICJALNIE: Viaplay sprzedało sublicencję do Premier League w Szwecji oraz Danii. Wskazówka dla polskich abonentów? fot. T. Schneider / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Viaplay | WirtualneMedia

Viaplay odsprzedało sublicencję Amazonowi Prime Video na transmitowanie rozgrywek Premier League w Szwecji oraz Danii. Czy z podobnym przypadkiem będziemy mieć do czynienia wkrótce w Polsce?

Popularny serwis streamingowy wdarł się przebojem na polski rynek, przejmując prawa do pokazywania Premier League czy Bundesligi. Posiadanie tych oraz innych wydarzeń nie przerodziło się jednak w notowanie satysfakcjonujących wyników.

W efekcie na samym szczycie zapadła decyzja o rychłym wycofaniu oferowanych przez siebie usług między innymi w Polsce. Ma to nastąpić w połowie 2025 roku. Do tego czasu spółka musi zbyć się między innymi wspomnianych wyżej rozgrywek.

Na chwilę obecną trudno wyrokować, które ze stacji czy platform połakomią się na przejęcie transmitowania angielskiej oraz niemieckiej elity piłkarskiej.

Od pewnego momentu sugestię w stosunku do tych pierwszych stanowi fakt, że dwa spotkania w tygodniu w ramach sublicencji pokazuje Canal+, które przed pojawieniem się Viaplay w Polsce posiadało wyłączność na Premier League. Dlatego teraz może spróbować ją odzyskać, o ile na horyzoncie nie pojawi się nowy gracz w postaci... Amazon Prime Video.

Świadczy o tym kupienie przez amerykański serwis streamingowy sublicencji na pokazywanie zmagań o mistrzostwo Anglii we Szwecji oraz Danii. Obejmuje ono dziesięć procent spotkań w przestrzeni całego sezonu.

Biuro prasowe Amazon Prime Video jeszcze w sierpniu informowało, że nie ma nic do ogłoszenia w kwestii wejścia na sportowy rynek w naszym kraju, co może sugerować podejmowanie na tym polu pewnych działań. Sugerują to między innymi nakręcone dokumenty o Robercie Lewandowski, Legii Warszawa czy Jakubie Błaszczykowskim.

Przypominamy, że Viaplay przebiło ofertę Canal+ w walce o Premier League i zapłaciło... dwa miliardy euro za transmitowanie ich do zakończenia rozgrywek 2027/2028.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy