OFICJALNIE: Vindheim w Sparcie Praga

OFICJALNIE: Vindheim w Sparcie Praga
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sparta Praga

Sparta Praga poinformowała o pozyskaniu Andreasa Vindheima.

23-latek przeprowadza się do Czech z Malmö na zasadzie transferu gotówkowego. Szczegóły umowy indywidualnej nie są znane. Szwedzi zarobią na tej transakcji ponad milion euro.

- Andreas to świetny zawodnik obdarzony nieprzeciętnymi umiejętnościami. Imponuje tak fizycznie, jak i mentalnie. Jego atut to przede wszystkim znakomite wyczucie w kwestii podłączania się do akcji ofensywnych. W poprzednim klubie zdobył dwa tytuły mistrzowskie, a także występował w Lidze Europy. Cieszymy się, że jest z nami — powiedział dyrektor sportowy, Tomáš Rosický.

Prawy defensor jest wychowankiem Brann, skąd w marcu 2015 roku przeniósł się do wspomnianego Malmö.

W tym roku sezonie (w Szwecji gra się systemem wiosna-jesień) rozegrał łącznie 22 mecze. Na jego dorobek złożyły się dwa gole oraz trzy asysty. 

Sparta Praga zakończyła miniony sezon na trzecim miejscu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy