OFICJALNIE: Vindheim w Sparcie Praga

OFICJALNIE: Vindheim w Sparcie Praga
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sparta Praga

Sparta Praga poinformowała o pozyskaniu Andreasa Vindheima.

23-latek przeprowadza się do Czech z Malmö na zasadzie transferu gotówkowego. Szczegóły umowy indywidualnej nie są znane. Szwedzi zarobią na tej transakcji ponad milion euro.

- Andreas to świetny zawodnik obdarzony nieprzeciętnymi umiejętnościami. Imponuje tak fizycznie, jak i mentalnie. Jego atut to przede wszystkim znakomite wyczucie w kwestii podłączania się do akcji ofensywnych. W poprzednim klubie zdobył dwa tytuły mistrzowskie, a także występował w Lidze Europy. Cieszymy się, że jest z nami — powiedział dyrektor sportowy, Tomáš Rosický.

Prawy defensor jest wychowankiem Brann, skąd w marcu 2015 roku przeniósł się do wspomnianego Malmö.

W tym roku sezonie (w Szwecji gra się systemem wiosna-jesień) rozegrał łącznie 22 mecze. Na jego dorobek złożyły się dwa gole oraz trzy asysty. 

Sparta Praga zakończyła miniony sezon na trzecim miejscu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] LC Sailors celuje w bycie najlepszym zespołem w regionie. Klub ustanowił zakupowy rekord Singapuru [OFICJALNIE] LC Sailors celuje w bycie najlepszym zespołem w regionie. Klub ustanowił zakupowy rekord Singapuru [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy