OFICJALNIE: Waris w FC Porto

OFICJALNIE: Waris w FC Porto fot.
Paweł Hanejko
Źródło: FC Porto

Abdul Majeed Waris został wypożyczony z FC Lorient do FC Porto.

26-letni napastnik trafił na Półwysep Iberyjski na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Portugalski klub zapłacił Francuzom 250 tysięcy euro. Umowa podpisana między klubami zawiera opcję wykupu zawodnika.

Reprezentant Ghany przeniósł się do Europy w 2008 roku. W przeszłości reprezentował barwy takich zespołów jak m.in. Spartak Moskwa, Valenciennes czy Trabzonsporu. Natomiast od 2015 roku był związany z francuskim FC Lorient.

Licząc wszystkie rozgrywki, Majeed Waris rozegrał w tym sezonie zaledwie siedem spotkań. W tym czasie udało mu się zdobyć jednego gola i zanotować jedną asystę.

- Jestem bardzo szczęśliwy i gotowy do tego, aby dać z siebie wszystko. Mam nadzieję, że pomogę zespołowi w zdobywaniu kolejnych trofeów.

- FC Porto posiada wielu świetnych zawodników. Jestem tu po to, aby pomóc drużynie w zdobywaniu bramek. To nie jest tak, że gole strzela jeden gracz. Na sukces pracuje cały zespół. Nie jest ważne, kto strzela, a kto wygrywa mecze.

- Przed transferem do Portugalii rozmawiałem z moimi przyjaciółmi, którzy doradzili mi, aby skorzystać z propozycji FC Porto. Kogo mam na myśli? Christiana Atsu i Daniela Opare, którzy występowali tu wcześniej i bardzo chwali sobie to miejsce. Można powiedzieć, że ten transfer to po części ich zasługa.

26-latek w nowym klubie będzie występował z numerem 18.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy