OFICJALNIE: Wayne Rooney tymczasowym menedżerem

OFICJALNIE: Wayne Rooney tymczasowym menedżerem fot. YiAN Kourt / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Derby County

Derby County poinformowało, że obowiązki menadżera tymczasowo przejął między innymi Wayne Rooney. Anglik będzie grającym trenerem.

Celem klubu zlokalizowanego w Derby na ten sezon miała być walka o awans do Premier League. Po 11. kolejkach zespół zamyka jednak ligową tabelę.

Z tego też powodu działacze klubu postanowiły dokonać roszad na ławce trenerskiej. Z posadą pożegnał się Phillip Cocu, a jego miejsce tymczasowo zajął między innymi Wayne Rooney, który poprowadzi Derby County wspólnie z Liamem Roseniorem, Shayem Givenem i Justinem Walkerem.

- Przykro mi, że Phillip i jego współpracownicy żegnają się z nami. Jestem mu wdzięczny za współpracę i pomoc. W tej chwili najważniejszą rzeczą jest dla nas stabilizacja. Musimy zacząć marsz w górę tabeli - powiedział.

Doświadczony Anglik, który trafił do wspomnianej ekipy z DC United w styczniu tego roku, będzie pełnił funkcję grającego szkoleniowca. Jest to jego pierwsze tego typu wyzwanie w karierze.

Będzie on odpowiadał za przygotowanie zespołu do najbliższego meczu ligowego. Zostanie on rozegrany 21 listopada, a rywalem będzie Bristol City. Początek starcia o godzinie 16:00.

Zawodnikami Derby County są dwaj Polacy, a więc Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy