OFICJALNIE: West Ham pozyskał brazylijskiego obrońcę

OFICJALNIE: West Ham pozyskał brazylijskiego obrońcę
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: West Ham

West Ham pozyskał 20-letniego środkowego obrońcę Luiza Gustavo Oliveirę da Silvę, czyli po prostu Luizão.

Luizão przenosi się do West Hamu z São Paulo. Z londyńskim klubem podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2026 roku. Wszystko wskazuje na to, że do „Młotów” trafi bez kwoty odstępnego. To efekt tego, że jego umowa z brazylijskim klubem była ważna tylko do końca stycznia. Zdaniem Ge.globo ten zagwarantował sobie jednak 15 procent z jego potencjalnego kolejnego transferu.

São Paulo próbowało podpisać nowy kontrakt ze środkowym obrońcą, ale był on zdecydowany na przeprowadzkę do Europy. West Ham nie był jedynym zainteresowanym nim zespołem. W tym gronie znajdowały się również Benfica, FC Porto czy Fulham. Ostatecznie wybór padł na WHU.

Luizão jest wychowankiem São Paulo. W jego pierwszej drużynie zadebiutował w maju i od tamtej pory rozegrał 20 meczów, w tym 14 w brazylijskiej ekstraklasie.

„Mój czas w São Paulo dobiega końca. Wdzięczność to słowo, które ze mną zostaje. Do klubu przybyłem jako chłopiec z marzeniami, a opuszczam go jako mężczyzna z celami do spełnienia. Chciałbym wyrazić swój szacunek i miłość do klubu. Dziękuję São Paulo” - napisał piłkarz na Instagramie.

Brazylijczyk rozpocznie przygodę z West Hamem od prowadzonego przez Marka Robsona zespołu do lat 21.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy