OFICJALNIE: West Ham United z rekordowym transferem. W sumie 60 milionów euro

OFICJALNIE: West Ham United z rekordowym transferem. W sumie 60 milionów euro fot. West Ham United
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: West Ham United

West Ham United poinformował o sprowadzeniu Lucasa Paquety z Olympique’u Lyon.

Brazylijczyk bardzo dobrze odnalazł się na francuskich boiskach, a wysoka forma zaowocowała miejscem w podstawowym składzie reprezentacji „Canarinhos”. Zainteresowanie nim wykazały też inne kluby.

Mówiło się o Paris Saint-Germain czy Newcastle United. Ostatecznie przybywa on do Premier League, ale nie wzmacnia „Srok”, tylko „Młoty”.

Ofensywny pomocnik bądź napastnik przeszedł testy medyczne, po czym podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2027 roku z opcją na następny sezon. Zagra w trykocie z numerem 11.

West Ham United potwierdził, że Lucas Paquetá jest jego rekordowym nabytkiem. W zasadzie będzie nim po spełnieniu warunków związanych z osiągnięciami indywidualnymi i zespołowi.

Początkowa opłata wynosi 43 miliony euro i wobec tego na czele klasyfikacji wciąż znajduje się Sébastien Haller, który kosztował 50 milionów.

W umowie zapisano jednak szereg bonusów, które mogą rozszerzyć wartość operacji do 60 milionów euro. Będzie to wówczas wyrównanie rekordu sprzedażowego w wykonaniu „Les Gones”. Tyle samo kosztował bowiem Tanguy Ndombele.

Paquetá podczas kampanii 2021/2022 uzbierał 44 występy, strzelił 11 goli i zanotował siedem asyst. W kadrze Brazylii ma już na swoim koncie 33 spotkania.

Wcześniej do WHU przybyli Gianluca Scamacca, Nayef Aguerd, Emerson Palmieri, Maxwel Cornet, Thilo Kehrer, Alphonse Areola oraz Flynn Downes.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy