OFICJALNIE: Wielki powrót Adama Frączczaka

2023-07-21 12:13:23; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
OFICJALNIE: Wielki powrót Adama Frączczaka Fot. Szymon Gorski / PressFocus
Jakub Skorupka
Jakub Skorupka Źródło: Akademia Pogoni Szczecin [Twitter]

Adam Frączczak został ogłoszony nowym zawodnikiem drugiego zespołu Pogoni Szczecin - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Adam Frączczak to żywa legenda Pogoni Szczecin. 35-latek przez dziesięć lat występował w barwach „Portowców”, zaliczając z nimi powrót do Ekstraklasy. Przez wiele sezonów pełnił funkcję kapitana zespołu. Dla Pogoni zagrał w 288 meczach i strzelił 70 goli.

W 2021 roku odszedł ze Szczecina, przenosząc się do Korony Kielce, z którą zanotował awans do Ekstraklasy. Zawodnik, który może występować na kilku pozycjach, między innymi jako skrzydłowy, napastnik czy prawy obrońca. Dla Korony w minionych rozgrywkach Ekstraklasy zagrał w dziewięciu spotkaniach.

W trakcie rozgrywek przeniósł się do Kotwicy Kołobrzeg, zespołu, w którym wypłynął na szerokie wody. W drugiej lidze wystąpił w 13 rywalizacjach i czterokrotnie trafił do siatki. Frączczak mógł mieć na koncie trzeci awans w swojej karierze, jednak Kotwica w ostatniej kolejce spadła z drugiego miejsca, a w barażach uległa Motorowi Lublin.

Jak podał profil Akademii Pogoni Szczecin, Adam Frączczak dołączył do drugiej drużyny i będzie występował w trzeciej lidze. Klubowa legenda poza zadaniami czysto piłkarskimi ma również uczyć młodzież podejścia do futbolu.

Wczoraj o takim rozwiązaniu, donosił Norbert Skórzewski na Twitterze.