OFICJALNIE: Wielki powrót Charlie’ego Adama do Szkocji

OFICJALNIE: Wielki powrót Charlie’ego Adama do Szkocji fot. Reading FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Dundee FC

Charlie Adam zdecydował się przyjąć ofertę dołączenia do Dundee FC, w którym zaczynał karierę.

34-letni dziś Szkot z ojczyzny wyjechał jedenaście lat temu, trafiając na wypożyczenie do Blackpool. Tam spisał się na tyle dobrze, że postanowiono go wykupić, a 24 miesiące później koszty operacji zwróciły się z nawiązką.

Na angaż środkowego pomocnika blisko 8,5 miliona euro wyłożył Liverpool i choć na Anfield zabawił on raptem rok, po czym odszedł do Stoke City, jego były pracodawca z pewnością był w pełni ukontentowany.

To właśnie w zespole „Garncarzy” Charlie Adam spędził lwią część swojej kariery, rozgrywając łącznie 179 spotkań, w których zanotował 22 trafienia i 17 asyst. W poprzednim sezonie występował z kolei w Reading, ale gdy jego umowa nie tak dawno wygasła, nie zaproponowano mu jej przedłużenia.

Z okazji pozyskania doświadczonego zawodnika na zasadzie wolnego transferu skorzystać postanowiło Dundee FC, w którym, co niewielu pamięta, stawiał on pierwsze piłkarskie kroki. Kontrakt został zawarty do 31 maja 2022 roku, a 26-krotny reprezentant Szkocji będzie przywdziewał trykot z numerem 26.

Dodajmy, że „The Dark Blues” grają obecnie na zapleczu Scottish Premiership, gdzie w poprzedniej kampanii zajęli trzecie miejsce.


Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy