OFICJALNIE: Wielki powrót Charlie’ego Adama do Szkocji

OFICJALNIE: Wielki powrót Charlie’ego Adama do Szkocji fot. Reading FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Dundee FC

Charlie Adam zdecydował się przyjąć ofertę dołączenia do Dundee FC, w którym zaczynał karierę.

34-letni dziś Szkot z ojczyzny wyjechał jedenaście lat temu, trafiając na wypożyczenie do Blackpool. Tam spisał się na tyle dobrze, że postanowiono go wykupić, a 24 miesiące później koszty operacji zwróciły się z nawiązką.

Na angaż środkowego pomocnika blisko 8,5 miliona euro wyłożył Liverpool i choć na Anfield zabawił on raptem rok, po czym odszedł do Stoke City, jego były pracodawca z pewnością był w pełni ukontentowany.

To właśnie w zespole „Garncarzy” Charlie Adam spędził lwią część swojej kariery, rozgrywając łącznie 179 spotkań, w których zanotował 22 trafienia i 17 asyst. W poprzednim sezonie występował z kolei w Reading, ale gdy jego umowa nie tak dawno wygasła, nie zaproponowano mu jej przedłużenia.

Z okazji pozyskania doświadczonego zawodnika na zasadzie wolnego transferu skorzystać postanowiło Dundee FC, w którym, co niewielu pamięta, stawiał on pierwsze piłkarskie kroki. Kontrakt został zawarty do 31 maja 2022 roku, a 26-krotny reprezentant Szkocji będzie przywdziewał trykot z numerem 26.

Dodajmy, że „The Dark Blues” grają obecnie na zapleczu Scottish Premiership, gdzie w poprzedniej kampanii zajęli trzecie miejsce.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy