OFICJALNIE: Wielki powrót Dariusza Szpakowskiego

2024-03-22 09:49:51; Aktualizacja: 2 miesiące temu
OFICJALNIE: Wielki powrót Dariusza Szpakowskiego Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: TVP Sport

Telewizja Polska potwierdziła informację o powierzeniu mikrofonu komentatorskiego Dariuszowi Szpakowskiemu przy okazji nadchodzącego meczu barażowego o awans na Mistrzostwa Europy pomiędzy Walią a Polską.

Drużyna „Biało-Czerwonych” zmierzy się w finale play-offów o wyjazd na EURO 2024 z reprezentacją „Smoków”. Odbędzie się ono na wyjeździe w Cardiff w dniu 26 marca o godzinie 20:45.

Wiemy już, że to niezwykle istotne spotkanie dla przyszłości naszego zespołu skomentuje Dariusz Szpakowski wspólnie z Marcinem Żewłakowem.

Dla legendy polskiego dziennikarstwa oznacza to zapowiadany wcześniej powrót do roli komentatora po ponad rocznej przerwie. Ostatni raz mogliśmy go usłyszeć przy okazji finałowego starcia w Mistrzostwach Świata w Katarze pomiędzy Argentyną a Francją (3:3, 4:2 po karnych).

Jeszcze dłużej przyszło mu czekać na ponowne skrzyżowanie dróg z „Biało-Czerwonymi”. Poprzednio z takim połączeniem mieliśmy do czynienia w trakcie poprzednich Mistrzostw Europy, kiedy to relacjonował nasze starcie grupowe ze Szwecją (2:3).

Szpakowski był już obecny przy okazji pojedynku z Estonią w studiu Telewizji Polskiej jako jeden z ekspertów. Teraz zastąpi go Mateusz Borek, który z kolei komentował z Robertem Podolińskim czwartkowy mecz.

Bez względu na końcowy rezultat starcia z Walią wiemy, że ceniony komentator uda się na EURO 2024, by w ten sposób zakończyć swoją przygodę z tym turniejem, rozpoczętą w... 1980 roku jako dziennikarz Polskiego Radia.

Od tego czasu opuścił tylko Mistrzostwa Europy w 2008 roku, ponieważ prawa do transmitowania imprezy posiadał Polsat.