OFICJALNIE: Wielki powrót do Werderu

OFICJALNIE: Wielki powrót do Werderu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Werder Brema

Thomas Schaaf został mianowany nowym dyrektorem technicznym Werderu.

Media już od kilku tygodni spekulowały o powrocie 57-latka do bremeńskiego klubu. Teraz stało się to faktem. Schaaf podpisał już kontrakt, a oficjalnie pracę na nowym stanowisku rozpocznie 1 lipca.

Do obowiązków Niemca będzie należało m.in. wdrażanie i rozwój jednolitej struktury treningowej oraz kierowanie akademią. Doświadczony szkoleniowiec będzie pełnił rolę mentora dla pracujących w niej trenerów oraz analizował dla klubu to, co dzieje się na najwyższym poziomie w Europie.

- Nie mogę się doczekać rozpoczęcia współpracy z Frankiem Baumannem (dyrektor generalny klubu - red.) i resztą wspaniałych ludzi. Chcemy wprowadzić program zrównoważonego rozwoju na najwyższym poziomie. Uważam, że będzie to krok do przodu. Jestem zmotywowany, by zaoferować całą swoją wiedzę - powiedział Schaaf.

57-latek to legenda Werderu. Niemiec był z nim związany przez całą karierę zawodniczą (około 400 oficjalnych spotkań), a następnie odpowiadał za jego wyniki. W charakterze pierwszego szkoleniowca prowadził ekipę z Bremy w latach 1999-2013. W tym czasie sięgnął z nią po mistrzostwo (pamiętny sezon 2003/2004) oraz trzy Puchary Niemiec.

Po odejściu z Bremy Schaaf był związany z Eintrachtem Frankfurt (2014-2015) i Hannoverem (2016), a także pracował dla UEFA.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Werder zajmuje dwunaste miejsce w tabeli Bundesligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy