OFICJALNIE: Wielki powrót do Werderu

OFICJALNIE: Wielki powrót do Werderu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Werder Brema

Thomas Schaaf został mianowany nowym dyrektorem technicznym Werderu.

Media już od kilku tygodni spekulowały o powrocie 57-latka do bremeńskiego klubu. Teraz stało się to faktem. Schaaf podpisał już kontrakt, a oficjalnie pracę na nowym stanowisku rozpocznie 1 lipca.

Do obowiązków Niemca będzie należało m.in. wdrażanie i rozwój jednolitej struktury treningowej oraz kierowanie akademią. Doświadczony szkoleniowiec będzie pełnił rolę mentora dla pracujących w niej trenerów oraz analizował dla klubu to, co dzieje się na najwyższym poziomie w Europie.

- Nie mogę się doczekać rozpoczęcia współpracy z Frankiem Baumannem (dyrektor generalny klubu - red.) i resztą wspaniałych ludzi. Chcemy wprowadzić program zrównoważonego rozwoju na najwyższym poziomie. Uważam, że będzie to krok do przodu. Jestem zmotywowany, by zaoferować całą swoją wiedzę - powiedział Schaaf.

57-latek to legenda Werderu. Niemiec był z nim związany przez całą karierę zawodniczą (około 400 oficjalnych spotkań), a następnie odpowiadał za jego wyniki. W charakterze pierwszego szkoleniowca prowadził ekipę z Bremy w latach 1999-2013. W tym czasie sięgnął z nią po mistrzostwo (pamiętny sezon 2003/2004) oraz trzy Puchary Niemiec.

Po odejściu z Bremy Schaaf był związany z Eintrachtem Frankfurt (2014-2015) i Hannoverem (2016), a także pracował dla UEFA.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Werder zajmuje dwunaste miejsce w tabeli Bundesligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna” Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy