OFICJALNIE: Wielki transfer Spartaka!

OFICJALNIE: Wielki transfer Spartaka!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Spartak Moskwa

Spartak Moskwa przeprowadził jeden z najwyższych transferów w swojej historii.

Mistrzowie Rosji byli w ostatnich tygodniach wielokrotnie łączeni ze sprowadzeniem zawodnika Grêmio Porto Alegre, ale mówiło się wówczas o Luanie. Napastnik ostatecznie do klubu nie trafił, ale działacze nie wrócili z Brazylii z pustymi rękoma i podpisali czteroletnią umowę z Pedro Rochą.

22-letni lewoskrzydłowy może również występować na prawej stronie i rzadziej w ataku. Wspomniane Grêmio zarobiło na jego karcie zawodniczej 12 milionów euro, to najwyższa sprzedaż w historii tego brazylijskiego zespołu, który wcześniej wypuścił w świat między innymi Douglasa Costę, Lucasa Leivę czy Ronaldinho. To także drugi najwyższy transfer Spartaka Moskwa. Droższy był jedynie Fernando, który kosztował 12,5 miliona euro, a za taką samą kwotę sprowadzono Aidena McGeadyego.

Brazylijczyk po raz pierwszy opuszcza ojczyznę. Wychowanek Grêmio rozegrał w dotychczasowej karierze 75 spotkań, podczas których zdobył 14 bramek i 9 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy