OFICJALNIE: Willian odszedł z Arsenalu

OFICJALNIE: Willian odszedł z Arsenalu fot. Focus Images / MB Media / Pressfocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Arsenal

Willian nie jest już zawodnikiem Arsenalu i wkrótce zwiąże się z Corinthians.

Klub z Emirates Stadium poinformował w opublikowanym komunikacie o rozwiązaniu za porozumieniem stron obowiązującego jeszcze przez dwa lata kontraktu z Brazylijczykiem. Jak informowały angielskie media, oznacza to dla Arsenalu oszczędność rzędu 20,5 miliona funtów, których Willian postanowił się zrzec.

„Osiągnęliśmy porozumienie z Willianem w sprawie rozwiązania jego umowy ze skutkiem natychmiastowym.

Miał jeszcze dwa lata na realizację swojej umowy, ale po pozytywnych i konstruktywnych rozmowach z nim umożliwiliśmy mu rozpoczęcie nowej przygody w Corinthians w Brazylii, gdzie rozpoczynał swoją karierę” - czytamy na stronie „Kanonierów”.

Doświadczony skrzydłowy dołączył przed rokiem do Arsenalu na zasadzie wolnego transferu z Chelsea. Od tego czasu wystąpił w 37 spotkaniach londyńskiego zespołu, w których zdobył bramkę oraz zanotował siedem asyst.

33-latek udał się już do São Paulo, gdzie powinien w najbliższych dniach dopiąć wszystkie kwestie związane z nawiązaniem współpracy z macierzystą drużyną, z której trafił do Szachtara Donieck w połowie 2007 roku i w ten sposób rozpoczął swoją bogatą przygodę z europejskim futbolem.

W jej trakcie Willian świętował wywalczenie między innymi pięciu mistrzostw Ukrainy, dwóch mistrzostw Anglii i Pucharu UEFA/Ligi Europy (po jednej wygranej z Szachaterem i Chelsea).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy