OFICJALNIE: Willy Boly zostaje na dłużej w Nottingham Forest

2024-05-23 11:43:05; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Willy Boly zostaje na dłużej w Nottingham Forest Fot. Nottingham Forest
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Nottingham Forest

Nottingham Forest przedłużyło umowę z Willym Bolym do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

33-letni obrońca, który do Nottingham przeniósł się latem 2022 roku stanowi ważną część drużyny. Prawonożny środkowy obrońca w obecnym sezonie rozegrał 21 meczów, w których zdobył dwa gole i asystę, a łącznie na swoim koncie ma 36 występów w barwach Forest.

15-krotny reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, z którym w 2024 roku sięgnął po mistrzostwo Afryki, w przeszłości reprezentował młodzieżowe drużyny Francji, a w klubowej karierze związany był najdłużej z Wolverhampton Wanderers (147 spotkań) oraz AJ Auxerre (115). Zanim jednak trafił do Premier League, swoją wartość musiał udowadniać na portugalskich boiskach, grając dla SC Bragi (45) i FC Porto (8).

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę przedłużyć swój pobyt w klubie i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co możemy osiągnąć w przyszłym sezonie - mówił obrońca, który na poziomie angielskiej ekstraklasy zgromadził 120 występów.

- Jest popularną postacią w drużynie i wszyscy jesteśmy zadowoleni, że jego czas w Nottingham trwa - dodał dyrektor do spraw piłki nożnej Ross Wilson na łamach klubowej strony.

Zespół Boly’ego bieżącą kampanię zakończył na 17. miejscu, tuż nad strefą spadkową, z dorobkiem 32 ligowych oczek.