OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo

OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo fot. Wisła Kraków
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Wisła Kraków

Tafara Alexander Madembo został piłkarzem Wisły Kraków.

16-letni pomocnik do tej pory trenował w Escoli Varsovia. Teraz będzie szkolił się w Wiśle Kraków, z którą podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2023 roku.

Madembo urodził się w Warszawie, ale ma dwa obywatelstwa - polskie oraz zimbabweńskie. Początkowo był związany z Warszawską APN. Z niej trafił do Escoli, w barwach której w sezonie 2019/2020 rozegrał siedem meczów w Centralnej Lidze Juniorów. Zdobył jedną bramkę - w starciu z Hutnikiem Kraków.

W trakcie rozgrywek Madembo mierzył się również z Wisłą. Jego Escola zajęła trzynaste miejsce w tabeli. „Biała Gwiazda” - czternaste.

Madembo najczęściej występuje na lewej stronie pomocy, ale może być wykorzystywany również bliżej swojej bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy