OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo

OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo fot. Wisła Kraków
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Wisła Kraków

Tafara Alexander Madembo został piłkarzem Wisły Kraków.

16-letni pomocnik do tej pory trenował w Escoli Varsovia. Teraz będzie szkolił się w Wiśle Kraków, z którą podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2023 roku.

Madembo urodził się w Warszawie, ale ma dwa obywatelstwa - polskie oraz zimbabweńskie. Początkowo był związany z Warszawską APN. Z niej trafił do Escoli, w barwach której w sezonie 2019/2020 rozegrał siedem meczów w Centralnej Lidze Juniorów. Zdobył jedną bramkę - w starciu z Hutnikiem Kraków.

W trakcie rozgrywek Madembo mierzył się również z Wisłą. Jego Escola zajęła trzynaste miejsce w tabeli. „Biała Gwiazda” - czternaste.

Madembo najczęściej występuje na lewej stronie pomocy, ale może być wykorzystywany również bliżej swojej bramki.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy