OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy

OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info

Wisła Płock nie utrzymała się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Podopieczni Marka Saganowskiego nie wykorzystali potknięcia Śląska Wrocław, który został rozbity przez Legię Warszawa.

Wisła Płock brylowała formą na początku sezonu, dlatego wróżono jej nawet grę w przyszłej edycji europejskich pucharów. W następnych tygodniach forma „Nafciarzy” drastycznie spadła, co ostatecznie zakończyło się spadkiem do pierwszej ligi.

Płocka drużyna zachowała szansę na utrzymanie w ostatniej kolejce. Żeby tak się stało, musiały zostać spełnione dwa warunki. Wisła musiała pokonać Cracovię, a Śląsk przegrać z Legią Warszawa. 

Wicelider Polski ostatecznie rozgromił zespół z Dolnego Śląska. Podopieczni Marka Saganowskiego tego nie wykorzystali i również ulegli z kretesem.

Wisła, mimo solidnej gry w pierwszej połowie z Cracovią, przegrała 0:3. Wynik z Łazienkowskiej nie miał zatem znaczenia.

Tym samym ekipa z Łukasiewicza dołączyła do Lechii Gdańsk i Miedzi Legnica, meldując się w pierwszej lidze.

To wielki sukces Jacka Magiery, który objął pod koniec kwietnia Śląsk znajdujący się w fatalnym położeniu. 46-latek wyciągnął zasłużony klub z kryzysu, dzięki czemu ten pozostanie w elicie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy