OFICJALNIE: Wojciech Kobeszko selekcjonerem reprezentacji Polski U-18

OFICJALNIE: Wojciech Kobeszko selekcjonerem reprezentacji Polski U-18 fot. Shutterstock
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zatrudnieniu Wojciecha Kobeszki w roli trenera polskiej kadry U-18. 42-latek przejmie tym samym obowiązki po Marcinie Broszu, który łączył tę rolę z funkcją selekcjonera rocznika U-19.

Wojciech Kobeszko od początku swojej kariery trenerskiej związany był z Jagiellonią, prowadząc jej sekcje młodzieżowe. 42-latek pierwszy i znaczący sukces odniósł w 2018 roku, zdobywając ze składem białostockiej ekipy U-17 mistrzostwo kraju.

Od tego czasu były środkowy napastnik sukcesywnie piął się w hierarchii, obejmując w końcu pieczę nad drugą drużyną „Dumy Podlasia”. Tam radził sobie również przyzwoicie, wywalczając awans do trzeciej ligi i dochodząc ze swoimi podopiecznymi do finału Pucharu Polski na szczeblu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Dobra praca Kobeszki nie umknęła uwadze PZPN-u, który zaoferował mu funkcję selekcjonera reprezentacji U-18. Na początku bieżącego roku 42-latek po wielu latach rozstał się Jagiellonią. Trener z Białegostoku odciąży więc z obowiązków Marcina Brosza, łączącego dotychczas pracę z kadrą U-18 i U-19.

- Teraz mamy czas na wszystkie przygotowania i będzie to bardzo pracowity okres. Mimo że tych zgrupowań nie będzie zbyt wiele, chcemy utrzymywać kontakt z piłkarzami, jeździć do nich i obserwować. Bardzo ważne jest dla nas, aby monitorować ich formę, dyspozycję – powiedział Kobeszko, zapowiadając intensywną pracę, która go czeka.

Emerytowany atakujący nie po raz pierwszy będzie pracował pod zwierzchnictwem Cezarego Kuleszy. Panowie mieli okazję się spotkać, gdy obecny prezes polskiego związku był prezesem czterokrotnego mistrza Polski.

Wcześniej PZPN zatrudnił Michała Probierza na stanowisku szkoleniowca „Biało-Czerwonych” w kategorii do lat 21.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy