OFICJALNIE: Wolfsburg znalazł następcę Marka van Bommela. Zaskakujący wybór

OFICJALNIE: Wolfsburg znalazł następcę Marka van Bommela. Zaskakujący wybór fot. itpicker / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: VfL Wolfsburg

VfL Wolfsburg zdecydował się powierzyć obowiązki pierwszego szkoleniowca Florianowi Kohfeldtowi. 39-latek przez cztery ostatnie sezony odpowiadał za wyniki Werderu Brema.

Od początku trwających rozgrywek „Wilki” prowadził Mark van Bommel. Holender znany z występów w Bayernie Monachium został postawiony przed niełatwym zadaniem, jakim było wejście w buty Olivera Glasnera, który wprowadził zespół do Ligi Mistrzów.

Piłkarze pod wodzą 44-latka nie wygrali ośmiu spotkań z rzędu. W tym czasie lepsze okazywały się Hoffenheim czy Salzburg. To finalnie doprowadziło do rychłego rozstania.

Tymczasowo jego obowiązki przejął dotychczasowy asystent - Michael Frontzeck. Już dzisiaj zapadła jednak decyzja o zatrudnieniu Floriana Kohfeldta.

Jak poinformował klub, analizowano kilka kandydatur, ale finalnie postawiono na 39-latka, który w poprzednim sezonie spadł z Werderem Brema do 2. Bundesligi. Umowa Niemca obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

– W ciągu ostatnich godzin przeprowadziliśmy wiele rozmów i dokonaliśmy selekcji możliwych kandydatów. Cieszymy się, że udało nam się dojść do porozumienia z Florianem Kohfeldtem i jesteśmy przekonani, że może on utożsamiać się z naszą wizją, a razem z nim wrócimy na zwycięską ścieżkę – oznajmił Marcel Schäfer, dyrektor sportowy ekipy z Volkswagen-Areny.

VfL Wolfsburg odpadł już z Pucharu Niemiec, w Bundeslidze zajmuje dziewiąte miejsce, a w grupie G Ligi Mistrzów plasuje się na ostatniej pozycji.

Kohfeldt poprowadził bremeńczyków w 143 spotkaniach, spośród których 52 zakończyły się zwycięstwem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy