OFICJALNIE: Wrexham przedłużyło umowę ze Stevenem Fletcherem

2024-06-19 23:52:04; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Wrexham przedłużyło umowę ze Stevenem Fletcherem
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Wrexham AFC

Wrexham AFC poinformowało o przedłużeniu kontraktu ze Stevenem Fletcherem.

Wrexham wywalczyło niespodziewanie drugi awans z rzędu, tym razem na poziom League One, a więc trzeci szczebel rozgrywkowy w Anglii. Walijczycy zadbali o to, aby nie dopuścić do osłabienia się.

Z pewnością przejawem tego jest przedłużenie kontraktu ze Stevenem Fletcherem. Choć Szkot ma już 37 lat, a liczba ośmiu bramek w sezonie nie jest czymś porywającym, to jednak miał on swój wkład w wyniki drużyny w minionej kampanii. Jego bramki w czterech meczach pomogły Wrexham zdobyć trzy punkty lub ocalić jeden.

Fletcher to zawodnik niebywale doświadczony. W Premier League i Champiosnhip ma prawie po 200 spotkań. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii ma do tego 53 trafienia. Ponadto przez wiele lat z powodzeniem reprezentował Szkocję na arenie międzynarodowej, w latach 2008-2018. Raz zdobył nawet bramkę przeciwko reprezentacji Polski - w 2015 roku w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy we Francji w spotkaniu zremisowanym 2:2. W kadrze uzbierał 33 gry.

Kontrakt Fletchera został przedłużony o rok - do końca następnego sezonu.

Wrexham awansowało do League One z drugiej pozycji w League Two, mając dorobek 88 punktów. Do pierwszego Stockport County ekipie Phila Parkinsona zabrakło czterech „oczek”.