OFICJALNIE: Wychowanek Napoli na dłużej w Ruchu Chorzów

2024-06-24 10:34:03; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Wychowanek Napoli na dłużej w Ruchu Chorzów Fot. Ruch Chorzów
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Ruch Chorzów

Soma Novothny podjął decyzję o przedłużeniu wygasającego kontraktu z Ruchem Chorzów.

Kluczowy wybór, jakiego dokonał węgierski napastnik, mocno ucieszył kibiców „Niebieskich”. Pomimo spadku z Ekstraklasy i kuszących propozycji od innych ekip, podpisał nową umowę, wiążącą strony do końca czerwca 2027 roku.

– Miałem sporo ofert, przede wszystkim z Węgier i Polski. Jak powiedziałem w moim ostatnim wywiadzie po meczu z Cracovią, w Ruchu - wśród tych kibiców, tego klubu, tego sztabu - czuję się jak w domu – zaznaczył 30-latek tuż po prolongacie.

– Chciałem tu dalej grać, czuję się tu potrzebny. Występowaliśmy w Ekstraklasie, teraz przed nami pierwsza liga. Wierzę, że to będzie tylko jeden rok i wrócimy – dodał.

Ruch to jedenasty przystanek w dotychczasowej karierze Novothny'ego. Do zespołu dowodzonego obecnie przez Janusza Niedźwiedzia dołączył ubiegłej zimy na zasadzie wolnego transferu z ojczystego Vasas FC. Strzelił cztery gole i dołożył dwie asysty w 13 meczach na poziomie polskiej elity.

Największe sukcesy w życiorysie piłkarza stanowią Puchar Węgier z Üjpest FC (2017/2018) oraz wywalczenie awansu do Bundesligi z VfL Bochum (2020/2021).

Na listę zdobywców bramek wpisywał się również w barwach Diósgyőr VTK, koreańskiego Busan iPark, Paganese, Anarthosisu FC Südtriol, macierzystego VLS Veszprém oraz jako junior Napoli w Primaverze.