OFICJALNIE: Wyrok TAS w sprawie Manchesteru City

OFICJALNIE: Wyrok TAS w sprawie Manchesteru City
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: TAS

Manchester City został przez Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu (CAS/TAS) oczyszczony z zarzutów postawionych przez UEFA w sprawie naruszeń przepisów Finansowego Fair Play.

UEFA w połowie lutego ukarała Manchester City karą wykluczenia z dwóch kolejnych edycji Ligi Mistrzów. Zaraz potem rozpoczęła się, jak się okazało, skuteczna procedura odwoławcza.

Trybunał uznał, że City nie jest winne naruszeń związanych ze sponsoringiem klubu (nie znaleziono na nie dowodów lub incydenty uległy przedawnieniu) i nie zostanie wykluczone z europejskich pucharów, natomiast potwierdził racje UEFA w sprawie braku odpowiedniej współpracy na linii klub-federacja. Dlatego też City musi zapłacić 10 milionów euro kary w ciągu najbliższych 30 dni, podczas gdy pierwotnie UEFA zażądała 30 milionów euro.

Dla City to bardzo dobra wiadomość, bo w przypadku braku udziału w Lidze Mistrzów ciężej byłoby namówić niektórych obecnych już w Manchesterze piłkarzy do pozostania na Ettihad, a także skłonienia nowych zawodników do przeprowadzki. Już szczegółowo nie wspominając o poważnym nadszarpnięciu klubowych finansów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bartomeu: Nadchodzi czas decyzji w FC Barcelonie Bartomeu: Nadchodzi czas decyzji w FC Barcelonie Piqué grzmi po blamażu z Bayernem. „Klub potrzebuje gruntownych zmian” Piqué grzmi po blamażu z Bayernem. „Klub potrzebuje gruntownych zmian” Liga Mistrzów: Wstyd. Żenada. Kompromitacja. FC Barcelona rozbita przez Bayern Monachium Liga Mistrzów: Wstyd. Żenada. Kompromitacja. FC Barcelona rozbita przez Bayern Monachium OFICJALNIE: Everton Soares, Vertonghen i Waldschmidt w Benfice! OFICJALNIE: Everton Soares, Vertonghen i Waldschmidt w Benfice! Bartosz Białek przechodzi za pięć milionów euro, ale nie do Borussii Mönchengladbach Bartosz Białek przechodzi za pięć milionów euro, ale nie do Borussii Mönchengladbach Borussia Dortmund o krok od pozyskania Reiniera Borussia Dortmund o krok od pozyskania Reiniera U-21: Michniewicz ogłosił zagraniczne powołania na mecze z Estonią i Rosją U-21: Michniewicz ogłosił zagraniczne powołania na mecze z Estonią i Rosją

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy