OFICJALNIE: Wyrok TAS w sprawie Manchesteru City

OFICJALNIE: Wyrok TAS w sprawie Manchesteru City
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: TAS

Manchester City został przez Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu (CAS/TAS) oczyszczony z zarzutów postawionych przez UEFA w sprawie naruszeń przepisów Finansowego Fair Play.

UEFA w połowie lutego ukarała Manchester City karą wykluczenia z dwóch kolejnych edycji Ligi Mistrzów. Zaraz potem rozpoczęła się, jak się okazało, skuteczna procedura odwoławcza.

Trybunał uznał, że City nie jest winne naruszeń związanych ze sponsoringiem klubu (nie znaleziono na nie dowodów lub incydenty uległy przedawnieniu) i nie zostanie wykluczone z europejskich pucharów, natomiast potwierdził racje UEFA w sprawie braku odpowiedniej współpracy na linii klub-federacja. Dlatego też City musi zapłacić 10 milionów euro kary w ciągu najbliższych 30 dni, podczas gdy pierwotnie UEFA zażądała 30 milionów euro.

Dla City to bardzo dobra wiadomość, bo w przypadku braku udziału w Lidze Mistrzów ciężej byłoby namówić niektórych obecnych już w Manchesterze piłkarzy do pozostania na Ettihad, a także skłonienia nowych zawodników do przeprowadzki. Już szczegółowo nie wspominając o poważnym nadszarpnięciu klubowych finansów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy