OFICJALNIE: Z Arabii Saudyjskiej do Brazylii

2024-06-20 00:31:19; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Z Arabii Saudyjskiej do Brazylii
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Cruzeiro

Matheus Pereira został wykupiony z Al-Hilal przez Cruzeiro.

Matheus Pereira ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Cruzeiro, do którego trafił z Al-Hilal. Brazylijczycy mieli opcję wykupu swojego rodaka, z której skorzystali. Za 28-latka zapłacili Saudyjczykom 5 milionów euro.

Ciężko się dziwić Cruzeiro, że zapłaciło za pomocnika takie pieniądze, skoro ten w 25 meczach na wszystkich frontach w aktualnym sezonie zdobył sześć bramek i zanotował dziewięć asyst. Pamiętajmy, że w Brazylii gra się systemem wiosna-jesień, także Pereira notował już występy w tej ekipie w drugiej części sezonu 2023.

Pierwotnie brazylijski klub miał wyłożyć na wykupienie zawodnika rekordowe 12 milionów euro. Ostatecznie wynegocjował dla siebie korzystniejsze warunki. Dzięki temu Kaio Jorge, który również trafił do klubu w tym oknie, pozostał liderem tego zestawienia z sumą 7,2 miliona euro. Kolejny w kolejce jest Alex, za którego Parma w 2001 roku otrzymała sześć milionów.

Nowy nabytek ósmego zespołu w tabeli ligowej ma za sobą bogatą przeszłość. Co jest ciekawe, urodził się w Brazylii, ale nigdy wcześniej w niej nie grał. Zaczynał w Sportingu, a los poprowadził go między innymi przez FC Nürnberg czy West Bromwich Albion.

Pereira z ekipą „Raposa” podpisał kontrakt do 31 grudnia 2026 roku.