OFICJALNIE: Z Austrii Wiedeń do MLS

OFICJALNIE: Z Austrii Wiedeń do MLS
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: New York City FC

Ismael Tajouri zamienił Austrię Wiedeń na New York City FC.

23-latek jest wychowankiem Austrii Wiedeń. Mający libański korzenie skrzydłowy trafił do stołecznego klubu w wieku dziewięciu lat. Poprzedni sezon był najlepszym w jego karierze. W 32 ligowych spotkaniach Tajouri zdobył osiem bramek i zanotował sześć asyst.

Obecna batalia nie jest już dla niego tak dobra, jak poprzednia. Skrzydłowy wystąpił w 17 meczach, nie wpisując się na listę strzelców. Jego dorobek zamyka się w dwóch asystach. Słabsza dyspozycja 23-latka nie przeszkodziła jednak Amerykanom, którzy zdecydowali się na pozyskanie wychowanka Austrii Wiedeń. Tajouri podpisał z nowym klubem umowę obowiązującą do 31 grudnia 2018 roku.

Na temat nowego zawodnika wypowiedział się trener NYCFC, Patrick Vieira.

- Chcieliśmy pozyskać zawodnika, którego atutem jest dynamika, a Ismael na pewno spełnia te kryteria. Jest bardzo utalentowanym zawodnikiem, którego stać na dobrą grę. Mimo młodego wieku ma spore doświadczenie, które może wnieść do zespołu. Naprawdę nie mogę się doczekać współpracy z nim. Oczywiście jak każdy piłkarz, Ismael posiada też mankamenty, ale gorąco wierzę, że dzięki naszej współpracy wyeliminujemy je z jego gry.

Głos w sprawie zabrał też dyrektor sportowy klubu z Nowego Jorku, Claudio Reyna. - Potrafi grać po obu stronach boiska i za napastnikiem. Zdobywa bramki, jest sprytny, kreatywny. Dobrze czuje się w grze jeden na jeden. Swoją charakterystyką świetnie wpisuje się w styl NYCFC.

Tajouri jest szóstym zawodnikiem, który zimą dołączył do zespołu Patricka Vieiry.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy