Oficjalnie: Z Ekstraklasy do GKS-u Katowice

Oficjalnie: Z Ekstraklasy do GKS-u Katowice
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: GKS Katowice

GKS Katowice wypożyczył Mikołaja Lebedyńskiego z Wisły Płock.

Pochodzący ze Szczecina napastnik występował w ekipie "Nafciarzy" od lata 2014 roku. W czerwcu, zaraz po awansie Wisły do Ekstraklasy, władze klubu przedłużyły z nim kontrakt. Lebedyński stracił jednak miejsce w pierwszym składzie po sprowadzeniu Jose Kante.

Dziś władze GKS-u Katowice oficjalnie poinformowały o sprowadzeniu 25-latka na zasadzie rocznego wypożyczenia. W jego umowie jest zawarta opcja pierwokupu. Pozyskanie Lebedyńskiego to ostatni transfer "GieKSy" w kończącym się oknie transferowym. Przedstawiciele klubu nie ukrywają, że nowy nabytek pierwszoligowca był bardzo oczekiwanym wzmocnieniem - ma on stanowić konkurencję dla Grzegorza Goncerza. 

- Chcieliśmy wzmocnić siłę rażenia zespołu. Trener Jerzy Brzęczek często wystawia w składzie dwóch napastników. Dlatego przyda nam się kolejny zawodnik, który będzie rywalizował o miejsce w ataku. Pozyskanie przez nas Mikołaja oznacza, że definitywnie zamykamy kadrę na rundę jesienną tego sezonu – powiedział menedżer Dariusz Motała.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy