OFICJALNIE: Z Lyonu do Juventusu. Turyńczycy przechwycili pomocnika

OFICJALNIE: Z Lyonu do Juventusu. Turyńczycy przechwycili pomocnika
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Olympique Lyon

Utalentowany Hamza Rafia będzie kontynuował karierę w Juventusie.

Olympique Lyon potwierdził odejście 20-letniego ofensywnego pomocnika z klubu. Na razie Francuzi otrzymają za niego 400 tysięcy euro, ale Juventus może dopłacić im pięć milionów z tytułu bonusów. Do tego Lyon zagwarantował sobie 20 procent zysku z kolejnego transferu zawodnika.

Rafia szkolił się w OL od kilku lat. Pomocnik nie zadebiutował w jego pierwszym zespole. W minionym sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony w UEFA Youth League. W siedmiu występach strzelił trzy gole i zanotował cztery asysty. Francuska ekipa doszła do ćwierćfinału, gdzie przegrała z Barceloną.

20-latek urodził się w Tunisie, ale zdecydował się na grę dla Francji. Na koncie ma już mecze w kadrach U-17 oraz U-18.

Na razie nie wiadomo, czy Rafia od razu dołączy do pierwszej drużyny Juventusu.


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19 OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy