OFICJALNIE: Zagłębie Sosnowiec zbroi się przed walką o utrzymanie. Sięga po napastnika klubu Ekstraklasy

OFICJALNIE: Zagłębie Sosnowiec zbroi się przed walką o utrzymanie. Sięga po napastnika klubu Ekstraklasy
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec ogłosiło pozyskanie Dominika Sokoła z Radomiaka Radom. W ostatnim czasie przebywał on na wypożyczeniu w Tatranie Preszów.

„Czerwona latarnia” rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy przechodzi w ostatnim czasie rewolucję. Zapoczątkowało ją wejście do zespołu Rafała Collinsa w charakterze mniejszościowego udziałowca, któremu powierzono mimo to odpowiedzialność za strukturę sportową.

W efekcie doszło najpierw do zatrudnienia nowego dyrektora sportowego w osobie Michaiła Zalewskiego oraz trenera Aleksandra Chackiewicza, co pociągnęło następnie za sobą transfery Ołeksija Szewczenki Michała Janoty oraz pojawienia się na testach między innymi Williama Remy'ego.

A teraz Zagłębie Sosnowiec może pochwalić się zakontraktowaniem Dominika Sokoła z Radomiaka Radom.

Środkowy napastnik, mogący też występować na obu skrzydłach, związał się z pierwszoligowcem półrocznym kontraktem z opcją przedłużenia.

- Teraz jestem zawodnikiem Zagłębia i chciałbym pomóc klubowi w utrzymaniu się. To mój cel sportowy i zrobię wszystko, byśmy pozostali w rozgrywkach pierwszej ligi - powiedział piłkarz po podpisaniu umowy.

24-letni piłkarz spędził ostatni okres na wypożyczeniu w Tatranie Preszów, którego kupnem jest mocno zainteresowany właściciel Rakowa Częstochowa.

Sokół w trakcie dwuletniego pobytu w zespole z zaplecza słowackiej ekstraklasy zdobył sześć bramek i zanotował sześć asyst w 32 meczach.

Z kolei w Radomiaku Radom udało mu się dobić do 95 występów, okraszonych ośmioma trafieniami i sześcioma asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy