OFICJALNIE: Zagłębie Sosnowiec zmieni trenera po sezonie

OFICJALNIE: Zagłębie Sosnowiec zmieni trenera po sezonie fot.
Jan Piekutowski
Źródło: Zagłębie Sosnowiec

Valdas Ivanauskas przestanie pełnić obowiązki trenera Zagłębia Sosnowiec po zakończeniu aktualnych rozgrywek.


Litewski szkoleniowiec przybył do beniaminka z niezwykle trudną misją. Odziedziczył drużynę po Dariuszu Dudku, który zrezygnował z prowadzenia sosnowiczan, i który zostawił ich na ostatnim miejscu w tabeli.  A musiał uchronić „Zagłębiaków” przed degradacją.

Nie udało się. Litwin nieco poprawił grę najsłabszego zespołu, ale ten nie wykorzystał kilku szans i ani na moment nie wydostał się ze strefy spadkowej. W 25 meczach, w których ekipę prowadził 52-latek, Zagłębie zdobyło zaledwie  0,84 punktu na mecz.

- To wszystko jest smutne, ale tak jest, że raz się jest u góry, raz na dole. To doświadczenie dla nas wszystkich w klubie. Ekstraklasa to wysoki poziom i trzeba być na to dobrze przygotowanym. My zrobiliśmy wszystko, ale też jak wiecie było kilka decyzji na naszą niekorzyść. Było to widać w telewizji i VAR-ze. Te decyzje kosztowały nas dużo punktów – stwierdził Ivanauskas.

Litwin podjął decyzję o odejściu po naradzie z zarządem klubu jeszcze przed meczem z Koroną Kielce. Pozostanie on na stanowisku do zakończenia obecnego sezonu.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy