OFICJALNIE: Zagraniczne wzmocnienie reprezentacji Ukrainy

OFICJALNIE: Zagraniczne wzmocnienie reprezentacji Ukrainy fot. Transfery.info
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Ukraiński ZPN | Reuters

Ukraińcy w dwóch ostatnich, kluczowych meczach kwalifikacji do Mistrzostw Świata zagrają z nową gwiazdą w składzie - Marlosem, który niedawno dostał ukraińskie obywatelstwo.

Marlos Romero Bonfim urodził się 7 czerwca 1988 roku w Brazylii w São José dos Pinhais, a karierę rozpoczynał w Coritibie. W 2009 roku wykupiło go São Paulo, z którego trzy lata później sprowadził go Metalist Charków. W 2014 roku prawoskrzydłowy przeniósł się do Szachtara Donieck, w którym gra obecnie.

29-letni piłkarz przebywa więc na Ukrainie pięć lat, co pozwoliło mu na staranie się o miejscowy paszport, który ostatecznie otrzymał. Tym samym będzie mógł zostać drugim Brazylijczykiem w ukraińskiej kadrze po Edmarze, który w latach 2011-2014 wystąpił w 15 meczach.

Nowy zawodnik się z pewności selekcjonerowi Andrijowi Szewczence bardzo przyda, bo sytuacja Ukrainy w grupie I kwalifikacji do Mistrzostw Świata jest bardzo skomplikowana. Aktualnie zajmuje czwartą pozycję, do przewodzących tabeli Chorwacji i Islandii tracąc dwa punkty. Żeby myśleć o grze chociaż w play-offach, Ukraińcy muszą wygrać dwa pozostałe mecze - na wyjeździe z Kosowem i u siebie z Chorwacją.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] João Félix poinformował Atlético Madryt o swojej woli João Félix poinformował Atlético Madryt o swojej woli Bayern Monachium i Manchester City wymienią się piłkarzami?! Bayern Monachium i Manchester City wymienią się piłkarzami?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy