OFICJALNIE: Zambrano w FC Basel

OFICJALNIE: Zambrano w FC Basel
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: FC Basel

Carlos Zambrano został nowym piłkarzem szwajcarskiego FC Basel.

Peruwiańczyk ekipę wielokrotnych mistrzów Szwajcarii zasilił na zasadzie rocznego wypożyczenia z Dynama Kijów, którego był zawodnikiem od stycznia bieżącego roku. Epizod w ukraińskiej stolicy okazał się jednak sporym rozczarowaniem, bowiem Zambrano nie zdołał rozegrać ani jednego oficjalnego meczu w koszulce Dynama.

Nowy menadżer Bazylei, Marcel Koller, wierzy, iż doświadczenie 29-latka znacznie podniesie efektywność gry jego zespołu w linii defensywnej. 57-letni szkoleniowiec ma przed sobą niełatwe zadanie odzyskania ligowego tytułu nieoczekiwanie straconego wiosną na rzecz Young Boys Berno.

43-krotny reprezentant Peru może pochwalić się olbrzymim doświadczeniem wyniesionym z boisk niemieckiej Bundesligi. Łącznie w barwach Schalke 04, St. Pauli oraz Eintrachtu Frankfurt na poziomie tym rozegrał ponad sto pięćdziesiąt spotkań.

Mimo solidnej marki, jaką Zambrano wyrobił sobie przez lata gry w Europie, nie znalazł się on w kadrze reprezentacji Peru, jaka wzięła udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata. W 2015 roku zrezygnował on bowiem z reprezentowania swojego kraju na arenie międzynarodowej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy