OFICJALNIE: Zambrano w FC Basel

OFICJALNIE: Zambrano w FC Basel
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: FC Basel

Carlos Zambrano został nowym piłkarzem szwajcarskiego FC Basel.

Peruwiańczyk ekipę wielokrotnych mistrzów Szwajcarii zasilił na zasadzie rocznego wypożyczenia z Dynama Kijów, którego był zawodnikiem od stycznia bieżącego roku. Epizod w ukraińskiej stolicy okazał się jednak sporym rozczarowaniem, bowiem Zambrano nie zdołał rozegrać ani jednego oficjalnego meczu w koszulce Dynama.

Nowy menadżer Bazylei, Marcel Koller, wierzy, iż doświadczenie 29-latka znacznie podniesie efektywność gry jego zespołu w linii defensywnej. 57-letni szkoleniowiec ma przed sobą niełatwe zadanie odzyskania ligowego tytułu nieoczekiwanie straconego wiosną na rzecz Young Boys Berno.

43-krotny reprezentant Peru może pochwalić się olbrzymim doświadczeniem wyniesionym z boisk niemieckiej Bundesligi. Łącznie w barwach Schalke 04, St. Pauli oraz Eintrachtu Frankfurt na poziomie tym rozegrał ponad sto pięćdziesiąt spotkań.

Mimo solidnej marki, jaką Zambrano wyrobił sobie przez lata gry w Europie, nie znalazł się on w kadrze reprezentacji Peru, jaka wzięła udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata. W 2015 roku zrezygnował on bowiem z reprezentowania swojego kraju na arenie międzynarodowej.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] FC Barcelona: Klubowe konto w rękach hakerów. Ogłosili transfer Neymara! FC Barcelona: Klubowe konto w rękach hakerów. Ogłosili transfer Neymara!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy