OFICJALNIE: Zambrano w FC Basel

OFICJALNIE: Zambrano w FC Basel
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: FC Basel

Carlos Zambrano został nowym piłkarzem szwajcarskiego FC Basel.

Peruwiańczyk ekipę wielokrotnych mistrzów Szwajcarii zasilił na zasadzie rocznego wypożyczenia z Dynama Kijów, którego był zawodnikiem od stycznia bieżącego roku. Epizod w ukraińskiej stolicy okazał się jednak sporym rozczarowaniem, bowiem Zambrano nie zdołał rozegrać ani jednego oficjalnego meczu w koszulce Dynama.

Nowy menadżer Bazylei, Marcel Koller, wierzy, iż doświadczenie 29-latka znacznie podniesie efektywność gry jego zespołu w linii defensywnej. 57-letni szkoleniowiec ma przed sobą niełatwe zadanie odzyskania ligowego tytułu nieoczekiwanie straconego wiosną na rzecz Young Boys Berno.

43-krotny reprezentant Peru może pochwalić się olbrzymim doświadczeniem wyniesionym z boisk niemieckiej Bundesligi. Łącznie w barwach Schalke 04, St. Pauli oraz Eintrachtu Frankfurt na poziomie tym rozegrał ponad sto pięćdziesiąt spotkań.

Mimo solidnej marki, jaką Zambrano wyrobił sobie przez lata gry w Europie, nie znalazł się on w kadrze reprezentacji Peru, jaka wzięła udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata. W 2015 roku zrezygnował on bowiem z reprezentowania swojego kraju na arenie międzynarodowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy