OFICJALNIE: Ze Stuttgartu do Zabrza. Kopacz w Górniku

OFICJALNIE: Ze Stuttgartu do Zabrza. Kopacz w Górniku
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze poinformował o pozyskaniu Davida Kopacza.

Od kilku dni mówiło się, że ofensywny pomocnik po niezbyt udanym epizodzie w barwach Stuttgartu zdecyduje się na przeprowadzkę do Polski. Te zapowiedzi znalazły swoje odzwierciedlenie we wtorkowe popołudnie.

Górnik Zabrze podał do opinii publicznej wiadomość o pozyskaniu Davida Kopacza. Urodzony w Iserlohn piłkarz przeprowadza się do Ekstraklasy na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między podmiotami będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku.

- Bardzo się cieszę, że trafiłem do tak wielkiego klubu. Wiem, że to czternastokrotny mistrz oraz wielokrotny zdobywca Pucharu Polski i jestem niezmiernie dumny, że będę mógł to występować. Kocham ofensywną grę, a taką właśnie preferuje trener Marcin Brosz - powiedział zawodnik.

Kluczową rolę w całej transakcji odegrał dyrektor sportowy „Trójkolorowych”, a wcześniej skaut Borussii Dortmund, Artur Płatek. Miał on bowiem okazję współpracować z 20-latkiem jeszcze, kiedy ten występował w młodzieżowych zespołach ekipy z Signal Iduna Park.

Kopacz trafił do Stuttgartu w lipcu minionego roku. Od tamtej pory nie zdołał jednak rozegrać żadnego meczu w barwach pierwszego zespołu. Kontrakt wiąże go z niemieckim klubem do 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19 OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy